Podle Vitalika Buterina jsou před kryptoměnami tři velké příležitosti, které se teprve realizují a mohlo by se tak prý stát zčásti už v příštím roce:
- Masové přijetí kryptopeněženek
- Masové přijetí stablecoinů odolných vůči inflaci
- Přihlašování se na webové stránky postavené na Ethereum
Buterin během rozhovoru se spolumajitelem Bankless Davidem Hoffmanem uvedl, že nesouhlasí s jeho názorem, že „vlna osvojení decentralizovaných aplikací již skončila“ a že vývojáři mají už méně příležitosti pro úspěch.
Buterin protiargumentoval Hoffmanovi tím, že je třeba učinit další vývoj v infrastruktuře kryptomenových peněženek, aby se zjednodušilo jejich používání pro běžné lidi a zajistilo se, že budou schopna osvojení u miliard.
,,Pokud dokážete vytvořit peněženku, kterou bude používat miliarda lidí, bude to obrovská příležitost,” prohlásil.
Stablecoin odolný hyperinflaci?
Revoluční by podle zakladatele Ethereum bylo vytvoření stablecoinu odolného vůči hyperinflaci.
,,Pokud dokážete vyrobit něco takového, co skutečně prožije cokoli, včetně hyperinflace amerického dolaru, je to také obrovská příležitost. Každý by to považoval jako záchranné lano,“ prohlásil, ale vůbec nespecifikoval technické návrhy, na základě kterých by bylo něčeho takového možné dosáhnout, přičemž Bitcoin, který je vyjímán jako možná záchrana před hyperinflací díky jeho monetární politice a decentralizaci v souvislosti s tím nezmínil.
Ethereum jako náhrada centralizovaných monopolů?
Do třetice Buterin řekl, že jakýkoli technický pokrok, který přispěje tomu, že Ethereum odebere přihlašovací práva Facebooku, Google či Twitteru a jiným centralizovaným monopolem, pomůže Ethereum získat větší dominanci nad současným internetem, což může být pro vývojáře také motivující.
,,Pokud se dokážete přihlásit pomocí Ethereum, abyste mohli pracovat s danou aplikací, a dokážete odstavit Facebook či Google od toho, aby zvládli přihlašování, to je samo o sobě obrovská příležitost, že?,” zeptal se a dodal, že identita založená na blockchainu a decentralizovaných autonomních organizacích ho „vzrušuje“.
Zdroj: cointelegraph.com