Šéf vývoje přední americké kryptoburzy Kraken Dan Held vyjmenoval několik důvodů, které jsou podle jeho názoru nespornými důkazy, že Bitcoin vstupuje do svého nového býčího trhu, tzv. bullrunu.
Held se tímto tvrzením zařadil na seznam jiných firem a osobností, které avizovali tuto skutečnost v předchozích dnech od analytické platformy Glassnode až po populárního tradera PlanB.
První důvod, který avizuje bullrun, jsou podle Helda údaje o UTXO (část transakce, která nebyla při transakci utracena a zbývá iniciátorovi transakce), které jsou z více než 97% aktuálně v plusu. Znamená to, že méně než 3% transakcí mělo vyšší hodnotu, než bylo nedávné cenové maximum Bitcoinu 12 400 USD. Podle Helda k takovému jevu dochází obvykle v období, kdy začíná bullrun.
Druhý důvod souvisí s tím, že většina držitelů Bitcoin se aktuálně rozhodla držet je na svých peněženkách a nejsou připraveni na jejich prodej. Podle informací Cointelegraph se více než 61% stávajících Bitcoinů nepohnulo ze své peněženky více než rok. James Loppi z CasaHODL uvedl, že množství aktivních Bitcoinů v oběhu dosáhlo hodnot, které byly naposledy patrné v roce 2011.
Třetí důvod je tolikrát zmiňovaný halving, který snížil inflaci Bitcoinu, čímž ho udělal ještě vzácnější. Pár měsíců od květnového dělení odměny pro těžaře lze konstatovat, že těžaři bitcoinu se dokázali na tuto změnu adaptovat a hashrate, který vyjadřuje celkové úsilí minerů při těžbě BTC, opět vytváří rekordní hodnoty.
Čtvrtý důvod souvisí s růstem inflace fiatových měn v důsledku kroků centrálních bank. Ty se totiž snaží tlačením nových miliard až bilionů dolarů zachraňovat ekonomiku. Bitcoin, který má omezené množství, se stává při inflačních fiatových penězích, tzv. „Bezpečným přístavem“.
Poslední pátý důvod, který nahrává bitcoinu, je růst globálního dluhu. Ten je podle Helda na nejvyšší úrovni od doby druhé světové války. Jde o více než 255 bilionů dolarů a tempo jeho růstu se vůbec nezpomaluje.
zdroj: cointelegraph.com