Počet bitcoinových peněženek, na kterých se nachází mezi 1 000 až 10 000 BTC zaznamenal od období, kdy se trh s Bitcoinem nacházel na svém současném dně, výrazný nárůst. Značí to, že období bearmarketu bylo zároveň obdobím, kdy velcí hráči začali kumulovat svůj bitcoinový kapitál.
Tyto informace přinesla analytická společnost Diar, která nejprve porovnala dnešní distribuci Bitcoin se srpnem 2018, kdy se Bitcoin naposledy obchodoval za přibližně 8000 dolarů. Analýza se zaměřila na sledování takzvaných „firemních peněženek“ (firm Wallets). Tímto názvem jsou označovány bitcoinové peněženky, na kterých se nachází mezi tisíc až deset tisíc BTC. Tyto adresy nyní údajně vlastní více než 26% všech bitcoinů, které jsou v oběhu, což je přibližně 36 miliard amerických dolarů.
V srpnu 2018 se však na těchto adresách drželo méně než 20% všech bitcoinů v oběhu. To znamená, že za necelý rok velcí hráči zvýšili objem vlastněných bitcoinů o dalších 7%.
Od prosince 2018, kdy trh s Bitcoinem našel své současné dno, když se obchodoval za zhruba 3200 dolarů, zaznamenaly právě tyto peněženky nejvýraznější růst celkového počtu BTC.
Popis obrázku: Na grafu výše můžete vidět, že počet peněženek, na kterých se nachází mezi 1 000 až 10 000 BTC výrazně stoupl. Naopak klesl počet peněženek, na kterých se nachází mezi 100 až 1 000 BTC. Platí to i pro největších držitelů, kterými jsou burzy držící více než 10 000 BTC.
Celková hodnota, která se aktuálně nachází na „firm Wallets“ je v době psaní tohoto článku o 6 miliard vyšší, než byla v srpnu 2018. Důležité je také poznamenat, že Diar zkoumal i skutečnost, zda Bitcoin nacházející se na těchto adresách nejsou ztraceny nebo neaktivní. Konstatoval, že ne. Většina z nich totiž zaznamenala pohyb v průběhu posledních 3 měsíců. Rovněž informoval, že většina nově vytěžených Bitcoinů od posledního bullrunu, který končil v úvodu roku 2018, končí právě na těchto adresách.
zdroj: cointelegraph.com