V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.
Bitcoin
Obáváte se, že výrazný pád ceny Bitcoinu by mohl zastavit rostoucí trend a Bitcoin by mohl začít hledat opět nové cenové dno pokračujícího medvědího trhu? Analytici si myslí, že tento scénář zatím nehrozí. Třeba mít však na paměti, že i v předchozím býčím trhu se cena Bitcoinu několikrát propadla o 30 až 40%. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento náš článek.
Těžba Bitcoinu byla v posledním období intenzivním terčem kritiků pro její údajný negativní vliv na životní prostředí. Nová studie, se kterou přišla společnost CoinShares však zjistila, že tři čtvrtiny celosvětové těžby BTC funguje díky obnovitelné energii. podrobnosti se dozvíte zde.
Minulý měsíc byl opět rekordním pokud jde o obchodování s Bitcoin Futures na CME. Je to jasný důkaz toho, že zájem instituci o obchodování Bitcoinu roste. Pokud vás toto téma zaujalo, více se dočtete v tomto článku.
Poměrně hodně se mluvilo tento týden o Bitcoin ETF, fondu, který SEC zatím ještě nikdy neschválila. Nejprve jsme vás informovali o tom, že takzvaná „kryptomama“ Hester Peirce z komise SEC kritizovala své kolegy, že jsou v případě ETF fondů až příliš opatrní. Následně v rozhovoru pro CNBC řekl její šéf Jay Clayton, že možnost schválení ETF u kryptoměn je reálná, ale až tehdy, kdy budou vyřešeny všechny problematické body. Opět zopakoval to, o čem se mluví nejčastěji – dokud nebudou existovat důkazy, že cena bitcoinu nemůže být manipulovatelná, do toho momentu komise žádný Bitcoin ETF neschválí. Více se dozvíte zde.
Analytická společnost Delphi Digital označila tento týden Bitcoin za krále všech aktiv vzhledem k návratnost jeho investice v prvních pěti měsících tohoto roku. Pokud by vás zajímalo více, otevřete si tento článek.
Altcoiny
EOS: Společnost Block.one stojící za kryptoměnou EOS, která je pravidelným vítězem čínského ratingu kryptoměn CCID, oznámila v úvodu týdne velkou novinku, o které se spekulovalo už déle. Spouští vlastní sociální síť Voice, která bude postavena na blockchainu EOS a měla by konkurovat gigantům jako jsou Twitter či Facebook. Tato sociální síť by však měla být kompletně decentralizovaná. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.
TRON: Justin Sun, který je lídrem projektu Tron (TRX), zaplatil v aukci na Ebay neuvěřitelných 4,5 milionu dolarů, aby získal příležitost absolvovat oběd s 88-letým investičním mágem Warrenem Buffettem. Sun si s sebou může vzít sedm přátel a rozhodl se, že tato místa nabídne zástupcům z kryptoprůmyslu. Pozvánku dostali Vitalik Buterin (Ethereum), Changpeng Zhao (Binance) a Charlie Lee (litecoin). Podrobnosti se dozvíte zde.
CARDANO: Jeden z nejnadějnějších kryptoprojektů Cardano konečně publikoval svou novou roadmapu. Setkala se však i s kritikou pro její nepřehlednost. Pokud vás zajímá, co čeká Cardano v nejbližším období, dočtete se to tu.
FACEBOOK: Kryptoměna Facebooku, jejíž název bude podle všeho Globalcoin, by měla spatřit světlo světa pravděpodobně již tento měsíc. Alespoň to tvrdí nejnovější zprávy. Na jejím vývoji se mezitím podílí stále více lidí. Počet zaměstnanců přidělených k projektu překročil už sto a dalších 40 pozic je volných.
https://www.kryptonovinky.sk/rozhovor-tema-decentralizacie-ako-su-na-tom-bitcoin-cardano-eos-ci-iota/
Také byste měli vědět …
- Adopce kryptoměny Binance Coin prudce roste. Podle blogu zveřejněného burzou Binance má již 83 různých legálních případů použití.
- Decentralizovaná verze burzy Binance s názvem Binance DEX zablokuje přístup občanům 29 zemí včetně obyvatel USA. Podrobnosti o tomto kontroverzním kroku se dočtete zde.
- Známý kryptoměnový propagátor John McAfee opět překvapil, když oznámil, že už tento rok uvede na trh vlastní kryptoměnu. Kromě toho příští týden pošle do 20 redakcí svou debetní bitcoinovou kartu, aby ji mohli novináři otestovat.
- společnost Apple představila takzvaný KryptoKit, čímž naznačila svůj stupňující se zájem o technologii blockchain. Od tohoto kroku k implementaci kryptopeněženek do iPhonu údajně už je jen „skok“.
- Je blockchain opravdu takový bezpečný, jak se říká? Ano, v určitém ohledu je to pravda. Ale i on má bezpečnostní rizika, o kterých byste měli vědět. Profesor z MIT je rozdělil do tří kategorií. Více se dočtete zde.
https://www.kryptonovinky.sk/tazba-bitcoin-kryptomeny-uvodny-popis/