Zatímco kryptoměny čekají na další velký růst, jejich technologie jdou neustále kupředu. Každý den proto přinášíme přehled důležitých zpráv o Bitcoinu a altcoinech v přehledném uspořádání.
Rating kryptoměn: Kritizován EOS, pochváleno Cardano a první Bitcoin
Po delším čase vám přinášíme aktuální pohled na rating kryptoměn podle agentury Weiss Ratings. Ta v úvodu roku 2018 začala jako vůbec první ratingová agentura udělovat hodnocení kryptoměn. Weiss Ratings koncem minulého týdne informovala, že se rozhodla snížit hodnocení kryptoměny EOS v rámci dílčího ratingu, který se týká její technologie a adopce. Naopak pochválila Cardano. Více se dozvíte v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/rating-kryptomien-podla-weiss-ratings-kritizovany-eos-pochvalene-cardano-a-prvy-bitcoin/
CryptoFibonacci upozorňuje na velkou červenou svíčku
Nový týden začal pro většinu kryptoměn v červených číslech a Bitcoin uzavřel ten minulý největší červenou svíčkou od prosince 2018. Pokud jde o nejbližší období, mnozí analytici se domnívají, že korekce předchozího růstu bude pokračovat. Bitcoin se v době psaní textu obchodoval za 7700 dolarů, což je o necelá tři procenta méně než v neděli. Týdenní pohled ukazuje, že klesl z 8600 dolarů, neboli o přibližně 10 procent.
Trejdr CryptoFibonacci, který má na Twitteru kolem 2800 followerů, upozorňuje, že velká červená svíčka je varovným signálem. ,,Nenávidím, že v tom musím pokračovat, ale je to důležité. Tento obrácený vzor svíčky musí být respektován. Vůbec nemám rád tento svíčkový pattern. Ale je důležitý po takovém velkém růstu. Retracement přichází. Držte se!“
$BTC Weekly chart update.
Do NOT like this candle pattern at ALL!!
But, it is necessary after such a huge runup. Retraces coming. Stay safe!!#BTC pic.twitter.com/6aOUE0JPJo
— CryptoFibonacci (@CryptoFib) June 10, 2019
Názor investora: Je za růstem Bitcoinu obchodní válka USA a Číny?
Bitcoin započal svůj nový býčí trend 15. prosince 2018, kdy se obchodoval na úrovni 3150 dolarů. Od té doby ke 30. květnu 2019, kdy stál 9070 dolarů, posílil o 188 procent a přestože momentálně se obchoduje pod cenou 8000 dolarů, stále můžeme mluvit, že je v rostoucím trendu. Zakládající partner společnosti Adaant Capital Tuur Demester si myslí, že cenu Bitcoinu kromě nejčastěji zmíněných důvodů ovlivňují i makroekonomické otázky. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/nazor-investora-je-za-rastom-bitcoinu-obchodna-vojna-usa-a-ciny/
Bittrex blokuje 32 kryptoměn pro americký trh
Populární burza Bittrex ve svém blogu zveřejnila informaci, že zablokuje Američanům obchodování se 32 vybranými kryptoměnami. Občani USA dostali vysvětlení s podrobnostmi i formou emailu. Burza u nich zamezí možnost obchodovat s těmito aktivy, ale budou je moci prodat, nebo přesunout z burzy jinam. Mezi zablokované patří kryptoměny s následujícími symboly: ADT, CMCT, GO, MFT, QRL, XEL, AMP, DNT, GTO, MOBI, QTUm, XNK, BAY, DTA, HYDRO, NLC2, RFR, BCPT, ENG, IHT, NMR, STORJ, BCPT, ENG, IHT, NMR, STORJ, BLOCK, FCT, ION, PRO, STORM, BOXX, FLDC, LBA, PTOY a SWT. (cointelegraph.com)
Rozhovor o decentralizaci kryptoměn
Do zvláštní pozornosti bychom rádi dali náš včerejší článek o decentralizaci kryptoměn. V rozhovoru s Jaromírem Tesařem jsme si povídali na toto téma o Bitcoinu, Cardano, EOS či IOTA. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.
https://www.kryptonovinky.sk/rozhovor-tema-decentralizacie-ako-su-na-tom-bitcoin-cardano-eos-ci-iota/
Představitelé G20 hovořily o kryptoměnách
Ministři financí a guvernéři centrálních bank G20 požádali Radu pro finanční stabilitu (FSB), aby pokračovala v monitorování rizik, které jsou spojeny s kryptoměnami. Během summitu se hovořilo o výhodách, které kryptoměny přinášejí pro finanční systém a širší ekonomiku. Zároveň však jako tradičně byly tématem rozhovorů hlavně rizika s nimi spojená. ,,Přestože kryptoměny v tomto okamžiku nepředstavují hrozbu pro finanční stabilitu, stále jsme ostražití vůči rizikům včetně těch, které se týkají ochrany spotřebitelů a investorů, boje proti praní špinavých peněz a boje proti financování terorismu,“ uvedli. Setkání vrcholových představitelů nejbohatších zemí světa nakonec žádné konkrétní průlomové rozhodnutí pro kryptoměny nepřineslo.
Úvod do těžby kryptoměn
Včera jsme úvodním článkem nakousli sérii článků, ve kterých se budeme věnovat podrobněji těžbě kryptoměn. Pokud vás toto téma zajímá, článek „Úvod do těžby Bitcoinu a kryptoměn“ najdete zde.
https://www.kryptonovinky.sk/tazba-bitcoin-kryptomeny-uvodny-popis/
Rychlé zprávy
COINBASE: CEO směnárny Coinbase Brian Armstrong informoval, že Coinbase se konečně připravuje na to, aby začala využívat takzvaný batching, díky čemuž dokáže realizovat rychleji BTC transakce jejich seskupením. Bylo načase, protože Coinbase tím, že batching stále nevyužívá, pořádně přeplní mempool.
COINBASE: Na Coinbase se 12. května zobchodovalo 263 000 BTC, což je nejvyšší číslo od 4. února 2018. Naposledy byla tato hodnota tak vysoko 18. listopadu, kdy dosáhla úrovně 259 tisíc BTC. Tehdy se Bitcoin obchodoval na ceně 4400 dolarů.
KANADA: Primátor kanadského města Vancouver navrhl, aby byly v celém městě zakázané bitcoinové automaty, které jsou údajně používány k praní špinavých peněz. V Kanadě je celkově 694 BTC automatů, z toho 76 právě ve Vancouveru. Kuriózní je, že právě Vancouver byl prvním městem, kde se takové zařízení nainstalovalo