Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Peter Brandt varuje: Altcoinoví investoři mohou zůstat zklamaní
Bitcoin bude pokračovat v růstu své hodnoty, ale altcoiny z toho nepocítí žádné benefity. Tvrdí to respektovaný obchodník Peter Brandt, který předpověděl příchod bitcoinové rally již před několika měsíci. Brandt tvrdí, že na rozdíl od roku 2017 vedle růstu ceny Bitcoinu neočekává, že nastane altcoinová sezóna. Příběh altcoinů zároveň přirovnal k Dot.com bublině z počátku tohoto století. Více se dočtete v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/peter-brandt-varuje-altcoinovi-investori-mozu-zostat-sklamani/
Wright nedokáže naplnit soudní příkaz
Craig Wright tvrdí, že nemůže splnit soudní příkaz, podle kterého mu bylo nařízeno předložit seznam všech jeho časných bitocinových adres z doby, kdy spolupracoval s nebohým Davidem Kleiman. Wright od února 2018 čelí žalobě ze strany Kleimanové rodiny, která tvrdí, že Wright před smrtí Kleiman zfalšoval smlouvy a okradl ho tak o stovky tisíc Bitcoinů v současné hodnotě miliard dolarů. Kontroverzní australský podnikatel mezitím trvá na tom, že je záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto. V současnosti je hlavním představitelem kryptoměny Bitcoin SV, která vznikla loni po hardforku Bitcoin Cash.(Cointelegraph.com)
CEO JPMorgan: Kryptoměny nejsou riziko pro bankovní systém
Generální ředitel JPMorgan Chase Jamie Dimon prohlásil, že kryptoměny nepředstavují existenční hrozbu pro jeho společnost. Dimon, který byl zejména v minulosti hlasitým kritikem Bitcoinu, to uvedl v rozhovoru pro Yahoo Finance, v rámci kterého konstatoval, že bankovní systém má v současnosti mnohé skvělé vlastnosti a je schopen provádět platby v reálném čase. Více se dočtete v tomto článku.
Centrální banky časem vydají vlastní digitální měny
Mezinárodní měnový fond (MMF) se domnívá, že centrální banky v budoucnu přistoupí k vytváření vlastních digitálních měn. MMF a Světová banka provedly průzkum u finančních institucí všech členských zemí. Podle jeho výsledků několik centrálních bank intenzivně přemýšlí nad implementací určité formy digitální měny. Uruguay už údajně spustil pilotní program, zatímco Bahamy, Čína, východokaribská měnová unie, Švédsko a Ukrajina jsou na začátku testování svých systémů. Ačkoli různé země mají různé motivy založení národní digitální měny pod správou centrální banky, shodují se v tom, že žádná z nich nechce, aby šlo o anonymu digitální měnu. Orgány se totiž shodují v tom, že potřebují mít nad ní kontrolu, pokud jde o sledování jejích transakcí.(cointelegraph.com)
Pouze 30% stablecoinů „žije“ a funguje
Pouze 66 stablecoinů, tedy 30% všech, které vznikly, je ve skutečnosti funkčních a používaných. Zbývajících 70% je buď ve fázi vývoje, nebo přerušili svoji činnost. Uvedla to společnost Blockdata na základě své studie. Zajímavé je, že většina ze stablecoinů, které nedokázali uspět, byly vázány na cenné komodity, především zlato (až dvě třetiny z neúspěšných projektů). Mezi důvody jejich neúspěchu lze zařadit i vysokou volatilitu trhu, fyzické komplikace s ukládáním hodnoty, na kterou je stablecoin vázán, či různé podvody. (cointelegraph.com)
Forbes doporučuje, aby byla Libra vázána na zlato
Steve Forbes, předseda a šéfredaktor Forbes Media, publikoval článek, který adresoval přímo Marku Zuckerbergovi. Jeho obsah se týkal hlavně kryptoměny Libra, kterou plánuje Facebook přivést na trh v příštím roce. Autor v něm doporučuje šéfovi největší sociální sítě, aby byla Libra vázána na hodnotu zlata, protože zlato podle něj dokáže držet svou hodnotu lépe než cokoliv jiného. ,, Znamenalo by to, že Libra by měla to, co žádná jiná měna, pevnou hodnotu,“ konstatoval. V rámci článku rovněž doporučil, aby byla Libra přejmenována, protože slovo Libra je údajně spojeno s mnoha historickými selháními, přičemž doporučil, aby ji přejmenoval na „Mark“. Jednak kvůli jeho jménu a také pro úspěch bývalé měny Německa marky.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?