Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Je Libra plagiát práce profesora MIT?
Vedoucí pracovník MIT, profesor matematiky Alexander Liptonm tvrdí, že whitepaper kryptoměny Libra kopíruje koncept práce, na níž se podílel jako spoluautor s názvem „Digitální obchodní mince: směrem k stabilnější digitální měně“. ,, Aniž jsem byl obzvlášť nepříjemný, mohu vám směle říci, že skutečná struktura Libry je téměř doslova použita z konceptu, který jsme zveřejnili loni se Sandem Petelandom a Thomasem Harjonom,“ uvedl rozhořčeně pro Coindesk.(cointelegraph.com)
Čínská centrální banka udělala infografiku o bitcoinu
Čínská centrální banka zveřejnila infografiku, která ilustruje, co stojí za růstem bitcoinu. Jde o jakousi ilustraci příběhu bitcoinu od vydání Bitcoin whitepaper v roce 2008, těžbou prvních 50 BTC v roce 2009, platbou 10 000 BTC za pizzu v roce 2010 a dalších významných milníků v historii nejznámější kryptoměny. Jako pozitivní signál to vnímá CSO společnosti Blockstream Samson Mow. “(Čínská centrální banka) v podstatě vysvětlila jak funguje Bitcoin, proč jeho cena stoupá a proč je cenný. Nikdy jsem si nemyslel, že se něco takového stane. #bullish,“ napsal na twitteru. (cointelegraph.com)
Monitorovací systém nodů Lightning Network
Lightning Network, protokol druhé vrstvy blockchainu, který má pomoci řešit problém bitcoinu se škálovatelností a přinést rychlé a levné transakce, má nový nástroj pro monitorování uzlů (nodes). Vývojář softwaru Valentine Wallace ve čtvrtek zveřejnil open-source s názvem Indmon, který má sloužit k tomu, aby bylo možné zabránit některým problémům se sítí dříve, než se projeví.
,,Operátor směrovacího uzlu může chtít být upozorněn, pokud je více kanálů uzavřených v rychlém sledu, nebo pokud je vzájemně spojení vykazují známky nestability,“ uvedl příklad, kdy může mít monitorování uzlů smysl. Systém funguje v reálném čase a pomocí něj bude podle Wallace síť stabilizovanejší a to i díky dalším možným přínosem tohoto systému. (cointelegraph.com)
Cash App bude rozdávat BTC v hodnotě 50 tisíc USD
Platební aplikace Cash App, za níž stojí Jack Dorsey, šéf Twitteru a velký fanoušek bitcoinu, bude rozdávat svým zákazníkům Bitcoin v hodnotě 50 tisíc dolarů. Tuto informaci zveřejnila společnost v době, kdy se jí mimořádně daří. Akcie společnosti Square, která tuto aplikaci provozuje, dosáhly v roce 2019 nárůst hodnoty o 56%. Zatímco v lednu se obchodovaly za 57 dolarů, v době publikace článku byla její cena 81,8 USD. Jack Dorsey mezitím financuje vývoj aplikace pro Bitcoin, který má být podle jeho popisu gamechanger. Tato aplikace by měla být kompletně nezávislá od společnosti Square. (cointelegraph.com)
Newyorský trader ukázal, že Bitfinex je dostupný také v USA
Američtí obchodníci mohou údajně nadále obchodovat na burze Bitfinex a to přesto, že společnost není v USA oficiálně aktivní. Informoval o tom anonymní zdroj, jehož citovala agentura The Block. Trader s uživatelským jménem „IamNYresident“ se zaregistroval na burze z New Yorku a následně mu stačilo k získání přístupu k platformě jednoduše nepravdivě odpovědět na otázku, zda bydlí v USA.
Bitfinex přitom oficiálně přerušila poskytování služeb Američanům již v srpnu 2017, protože měla v USA potíže se získáním bankovních služeb pro své podnikání. Na celé situací je zvláštní zejména to, že Bitfinex danému uživateli nezablokoval přístup, ačkoli se připojoval přes newyorskou IP.(Cointelegraph.com)
Rychlé zprávy
BITCOIN: Hedgeový fond známého investora Billa Millera dosáhl v první polovině roku 2019 nárůst hodnoty o 46% a to zejména díky bitcoinu. Fond investoval vedle toho i do Amazonu, bezpečnostní firmy ADT či do Avonu.
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.