Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Blockchain Ethereum je téměř plný, upozorňuje Vitalik Buterin
Jeden ze zakladatelů kryptoměny Ethereum a její zřejmě nejvýraznější postava Vitalik Buterin prohlásil, že blockchain Ethereum je v současnosti téměř plný. Přiznal to během rozhovoru pro The Star, v němž konstatoval, že překážkou, jejíž musejí velké organizace zajímající se o Ethereum čelit, je problematická škálovatelnost této sítě.
,,Škálovatelnost je velkým problémem, protože blockchain Ethereum je téměř plný. Pokud jste větší organizace a připojíte se, budete soutěžit se všemi o transakční prostor. Je to drahé a díky nám to bude dokonce pětkrát dražší. Existuje tlak, který lidem brání vstoupit …, „uvedl velmi kriticky k vlastnímu projektu. Buterin samozřejmě zároveň konstatoval, že Ethereum na tomto problému pracuje a jako možnost naznačil také implementaci Lightning Network či dříve jako dočasné řešení napojení a na blockchain Bitcoin Cash.(cointelegraph.com)
Studie: kryptoměny mají pozitivní vliv na monetární politiku
Existence soukromých decentralizovaných kryptoměn v čele s Bitcoinem má zdravý vliv na fiskální a regulační politiku vlád. Uvádí se to ve studii, kterou vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern) s názvem „Jak soukromé digitální měny ovlivňují vládní politiku?“. Autoři v práci konstatují, že otázka vlivu kryptoměn nekončí jen při tom, kolik lidí je používá. Mají podle nich tři důležité vlastnosti – lidé si prostřednictvím nich zajišťují zisky, protože nabízejí diverzifikaci, podporují místní investice a slouží jako doplněk těchto investic a vlády mají zároveň užitek z toho, že povolí jejich používání, protože zisky daní. (cointelegraph.com)
Nový projekt Binance by mohl konkurovat Libře od Facebooku
Pravděpodobně největší kryptoměnová burza současnosti Binance spustila projekt s označením Venus, jehož cílem by mohlo být vytvoření sítě celosvětově používaných stablecoinů, tedy jakéhosi měnového ekosystému postaveného na blockchainovém řetězci. Mluví se dokonce o tom, že by mohl být přímou konkurencí připravované kryptoměny Facebooku Libra. Binance popisuje tuto iniciativu jako snahu o vybudování nové otevřené aliance a udržitelné komunity. Na Binance Chainu, blockchainu burzy Binance, přitom již funguje několik stablecoinů – například BGBP vázaný na britskou libru či BTCB, stablecoin vázaný přímo na Bitcoin. (cointelegraph.com)
Japonský gigant spustil svou kryptosměnárnu
Pokud máte pochybnosti o tom, zda se velké instituce zajímají o kryptoměny, vězte že japonský gigant Rakuten právě spustil svou očekávanou směnárnu Rakuten Wallet, která umožňuje obchodování s Bitcoinem, Ethereum a Bitcoin Cash a přitom to samozřejmě neskončí. Zajímavostí je i to, že zákazníci další dceřiné společnosti Rakuten Bank si mohou v bance nyní jednoduše otevřít účet na Rakuten Wallet. (cointelegraph.com)
Z peněženek PlusToken bylo přesunuto téměř 23 tisíc BTC
Populární Twitter kanál Whale Alert, který upozorňuje na důležité velké transakce v blockchainovém řetězci bitcoinu upozornil, že 17. srpna byly z peněženek patřících k podvodnému PlusTokenu realizované čtyři transakce v celkové hodnotě 22 923 BTC, čili kolem 240 milionů dolarů. PlusToken je čínské Ponziho schéma. Odhaduje se, že aktivita jejích tvůrců (šest již bylo zadrženo) vedla k podvodu v celkové hodnotě 2,9 miliardy dolarů. Podvedeným klientům tvrdí, že jim přinesou návratnost investice mezi 8 až 16 procenty měsíčně při vkladu alespoň 500 dolarů. Minulý týden jsme vás informovali, že právě výprodej Bitcoinů souvisejících s PlusTokeny mohl vést k prudkému propadu ceny bitcoinu během 48 hodin o 1500 dolarů. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.