V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.
Bitcoin
Spencer Bogart ze společnosti Blockchain Capital uvedl, že z dlouhodobého hlediska je Bitcoin bezpečným přístavem před výkyvy na finančních trzích. Má však střízlivější pohled na to, jak se bude cena bitcoinu chovat v souvislosti s různými vážnými ekonomickými událostmi. Více se dočtete v tomto článku.
CEO společnosti Circle Jeremy Allaire se během týdne postaral o několik zajímavých výroků. Kromě toho, že podle něj se pomalu blíží éra tokenizovaných fiatových peněz uvedl i to, že do bitcoinu budou investovat zejména ti lidé, kteří chtějí mít kontrolu nad svým kapitálem.
Bitcoin core develoler Pieter Wuille, který má na svědomí i významný upgrate bitcoinové sítě SegWit, představil svůj nový programovací jazyk Miniscript určený na programování bitcoinových smart kontraktů. Více o tomto tématu jsme napsali v tomto článku.
Bitcoin se mění ze spekulativního nástroje na solidní investici. Konstatuje to ve svém sloupku pro Financial Times hlavní korespondent Henry Sander. Myslí si, že k tomu přispívají zejména kroky centrálních bank. Podrobnosti jsme napsali zde.
https://www.kryptonovinky.sk/financial-times-centralne-banky-prispievaju-k-rast-bitcoinu/
Altcoiny
Cardano a Fantom – to jsou dvě kryptoměny, které jsou podle studie Weiss Ratings, která je dostupná pouze pro platící členy této agentury, po technologické stránce na tom lépe, než samotný Bitcoin. Weiss v rámci studie našel takové kryptoměny tři, ale pro veřejnost zveřejnil názvy jen těchto dvou. Agentura hodnotí kryptoměny podle čtyř základních faktorů – technologie, adopce, rizika a odměny.
Zajímavou skutečnost o Ethereum přiznal v úvodu týdne hlavní představitel této kryptoměny Vitalik Buterin. Otevřeně totiž prohlásil, že blockchain Ethereum je v současnosti téměř plný a konstatoval, že překážkou, jejž musejí velké organizace zajímající se o Ethereum čelit, je problematická škálovatelnost této sítě. Vedle toho samozřejmě poznamenal, že vývojáři na řešení tohoto problému pracují.
Ethereum mezitím podle investora a partnera společnosti Placehodler Chrise Burniskeho prožívá svůj první mainstreamový bearmarket, který přirovnal k tomu, který zažil Bitcoin v letech 2014 až 2015. ,,Pro objektivní pozorovatele byla dynamika sítě (bitcoinu) jasná navzdory medvědích cenových akcií. Ti, kteří měli predispozici na základě vnímaných oprávněných zájmů, byly oslepeni předsudky a zmeškali autobus. To, co se stalo s cenou bitcoinu se nyní děje s cenou Ethereum,“ uvedl.
Produkt RippleNet a tokeny XRP od společnosti Ripple bude používat na své mezinárodní transakce společnost Xendpay. CEO této firmy Bhavin Vaghela konstatoval, že je to mnohem jednodušší, rychlejší a levnější řešení při transakcích menších národních měn, než současné zaběhnuté způsoby.
https://www.kryptonovinky.sk/xendpay-vyuzije-technologiu-ripplenet-je-to-rychlejsie-a-lacnejsie/
Bratři Winklevossovi, kteří stojí za americkou kryptoburzou Gemini a v minulosti byli autory původní myšlenky založení Facebooku (díky čemuž vysoudilo od Marka Zuckerberga desítky milionů dolarů) nevylučují, že v budoucnu budou spolupracovat s kryptoměnou Facebooku Libra. Podle Camerona Winklevossa totiž Libra znamená krok vpřed pro adopci všech kryptoměn a tak nemohou tuto příležitost ignorovat.
Společnost Tether plánuje vydat nový stablecoin, který by měl být vázán na hodnotu čínského juanu. Označení by měl CNHT.
Měli byste také vědět …
- Burza Binance spustila projekt s označením Venus, jehož cílem by mělo být vytvoření celosvětově používaných stablecoinů neboli jakéhosi ekosystému postaveného na blockchainovém řetězci. Mluví se dokonce o tom, že tento projekt by mohl být přímou konkurencí Libry od Facebooku. Pokud chcete vědět o projektu víc, podívejte se na video.
- CEO společnosti Booking.com si myslí, že kryptoměny mají velký potenciál a jejich rozmach bude cítit zejména na trzích mimo USA: ,,Věřím, že kryptoměny založené na blockchainu se budou nadále vynořovat a mohou se stát obecně akceptované na celém světě, zejména mimo USA , kde je dobře zaběhnutý systém kreditních karet. „
- Existence soukromých decentralizovaných kryptoměn v čele s Bitcoinem má zdravý vliv na fiskální a regulační politiku vlád. Uvádí se to ve studii, kterou vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern)
- Projekt Square Crypto, který financuje šéf Twitteru a společnosti Square Jack Dorsey, získal do svého týmu cennou posilu. Na vývoji dlouho očekávané aplikace se bude podílet známý bitcoinový developer Matt Corallo.
- Ministr zahraničí USA Mike Pompeo tvrdí, že kryptoměny jako Bitcoin by měly regulovat stejně jako jiné elektronické finanční transakce. Upozornil také na jejich rizikovost v souvislosti s terorismem
- Centrální banka Rwandy zkoumá možnosti, jak by spustila vlastní digitální měnu
- Směnárna Coinbase oznámila, že od nynějška mohou její zákazníci prostřednictvím peněženky Coinbase Wallet používat decentralizované aplikace (Dapps) v libovolném desktopovém prohlížeči za pomoci služby WalletLink.
- Mark Carney, guvernér Bank of England (britská centrální banka), navrhuje transformaci globálního finančního systému nahrazením amerického dolaru jako rezervní měny digitální měnou, která bude podobná té, kterou připravuje Facebook, čili Libře.
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.