Představitel burzy Binance v souvislosti s projektem Venus uvedl, že Binance se poučila z regulačních chyb, které při představování svého projektu kryptoměny Libra udělal Facebook.
Spoluzakladatel Binance He Yi to uvedl během rozhovoru pro Bloomberg, v němž konstatoval, že Binance se od prvního dne zabývá regulačními orgány a jejich požadavky. Potvrdil také předchozí fámy, podle nichž je Venus primárně zaměřen na země mimo západní Evropy.
Výhodu projektu Venus oproti Facebooku vidí v tom, že regulačními otázkami se zabývá od prvního dne vzniku projektu a díky tomu bude lépe připravena uvést produkt na trh. ,,Pokud chceme uvést Venus v dané zemi, zajistíme předem, aby byla v souladu s místními nařízeními,“ konstatoval.
Cílem projektu Venus je vytvoření lokalizovaných stabilecoinů napříč celým světem. Inspirovaný je Librou, ale zvolil konzervativnější přístup, jehož prioritou je dodržování předpisů.
Dalším aspektem, kterým se Venus má lišit od Libry, bude snaha Binance uzavírat partnerství s vládami a společnostmi v zemích mimo západní Evropu. He Yi obzvlášť vyzdvihl Čínu, kde vidí na rozdíl od Libry pro Venus velký potenciál pokud se sladí s čínskou iniciativou v oblasti digitální infrastruktury.
He Yi si uvědomuje, že Čína je velkou výzvou a Binance bude čelit obrovským překážkám, aby uspokojila regulační nároky vlády nejlidnatější země světa. Konkurencí Venus v Číně nebude jen Libra od Facebooku, ale zejména kryptoměna, kterou připravuje místní centrální banka (PBoC).
https://www.kryptonovinky.sk/video-co-je-projekt-venus-od-binance-a-moze-konkurovat-libre-of-facebooku/
zdroj: cointelegraph.com