Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Bitcoinová transakce v hodnotě miliardy $ zaujala z několika důvodů
Obrovská bitcoinová transakce, která vzbudila pozornost i známého Twitter účtu Whale Alert, který upozorňuje na velké transakce s potenciálem ovlivnit cenu bitcoinu, zaujala bitcoinovou komunitu hned z několika důvodů. Více se dočtete v tomto našem článku.
https://www.kryptonovinky.sk/bitcoinova-transakcia-v-hodnote-miliardy-zaujala-z-viacerych-dovodov/
Binance spouští s PAXOS stablecoin amerického dolaru
Největší kryptoměnová burza Binance uzavřela partnerství se společností PAXOS, v rámci které vydá nový stablecoin amerického dolaru. Ten získal i povolení od New York State Department of Financial Services (NYDFS). Takzvaný Binance USD coin (BUSD) vázán na hodnotu amerického dolaru by se měl dostat na trh již koncem měsíce září 2019. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/binance-spusta-s-paxos-stablecoin-americkeho-dolara-ma-povolenie-od-nydfs/
Veterán Mobius navrhuje, aby byl Bitcoin krytý zlatem
Známý investor Mark Mobius navrhl, aby byl Bitcoin krytý zlatým, čímž prý získá reálnou hodnotu. Zakladatel Mobius Capital Partners to řekl v rozhovoru během návštěvy relace Squawk Box v televizním studiu CNBC. Mark Mobius během živého vysílání vyjádřil obavy, že s kryptoměnami a technologií blockchain jsou spojeny různá vážná rizika. Více se dočtete zde.
https://www.kryptonovinky.sk/veteran-mobius-navrhuje-aby-bol-bitcoin-kryty-zlatom/
Miss Finska: Ženy méně riskují a proto se méně zajímají o Bitcoin
Zajímavou debatu o Bitcoinu a zájmu žen o kryptoměny vyvolala na Twitteru Miss Finska z roku 2015 Rosa-Maria Ryyti. Ta totiž konstatovala, že ženy se o rizikové investice jako jsou kryptoměny zajímají méně. ,,Ženy jsou obecně lépe informovány o rizicích a snaží se o pomalejší stabilnější investiční strategii. Současné vnímání bitcoinu masmédii způsobuje, že je ještě méně pravděpodobné, že se do tohoto trhu začnou zapojovat výrazněji než muži.“
Teorii o tom, že ženy mají o Bitcoin menší zájem než muži, podporují různé statistiky. Na GitHubu například jen 5% kryptoměnových developerů tvoří ženy a jiná studie uvádí, že až 90% kryptoměnových investorů jsou muži. (cointelegraph.com)
Čínská kryptoměna se inspirovala i Librou
Přední představitel Čínské centrální banky (PBoC) Mu Changchun, který zastává funkci zástupce ředitele platebního oddělení, uvedl, že čínská digitální měna bude podporována prostřednictvím hlavních platforem elektronického styku jako jsou Tencent, Wech a Alipay od Alibaba. Tokeny budou kryté centrální bankou podobně jako papírové bankovky a transakce bude možné realizovat i v případě výpadku komunikačních síti. Mu Changchun rovněž naznačil, že svou podstatou bude čínská kryptoměna podobná připravované kryptoměně Facebooku Libra a inspirovala se některými jejími vlastnostmi, ačkoliv vývoj čínské kryptoměny začal údajně již v roce 2014. Pokud jde o datum jejího uvedení na trh, ten je zatím předmětem spekulací (říká se o listopadu). V zájmu Číny je však, aby přišla dříve, než kryptoměna Facebooku. (cointelegraph.com)
PAXOS uvádí stablecoin krytý zlatem
Společnost PAXOS, o které jsme vás informovali i výše v souvislosti s Binance USD, spouští na Ethereum blockchainu stablecoin PAX GOLD (PAXG), který je krytý zlatem. Každý token PAXG má být podporován jednou troyskou unci od London Good Delivery uložené v profesionálních trezorových zařízeních v Londýně. Uživatelé, kteří vlastní tyto tokeny, tedy údajně vlastní zlato, které představuje, avšak je možné přesunout je na jakékoliv jiné ERC-20 tokeny, což je podstatně jednodušší, než převážet zlato. (cointelegraph.com)
Rychlé zprávy
ATLETICO MADRID: Slavný španělský fotbalový klub Atlético Madrid uzavřel partnerství s blockchainovou společností Socios.com, v rámci které vydá vlastní fanouškovský token.
QR KÓDY: Čtyři z pěti stránek, které generují QR kódy pro bitcoinové platby, jsou prý podvody. ,,Tyto stránky generují QR kód, který udává adresu kontrolovanou podvodníky namísto adresy, kterou požaduje uživatel pro platby, čímž nasměruje tuto platbu na účet podvodníků,“ upozorňuje ve své studii společnost Zeng provozující kryptoměnovou peněženku.
Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?