Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Průzkum: Evropané o kryptoměnách moc nevědí
Společnost ING realizovala v Evropě další průzkum týkající se kryptoměn. Jeho výsledky naznačují, že většina obyvatel starého kontinentu toho o kryptoměnách ví zatím jen velmi málo. Průzkum ING zachytil poměrně široký vzorek – respondentů bylo až 15 tisíc a realizován byl v 15 různých zemích. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/europania-o-kryptomenach-vela-nevedia-ukazal-to-prieskum-ing/
Německo začalo bojovat proti stablecoinům
Zajímavé zprávy přicházejí z Německa, kde vláda schválila strategii pro blockchain sektor, jejímž cílem je zabránit, aby se stablecoiny staly alternativními měnami a ohrožovaly suverenitu státu. Kabinet Angely Merkelové tuto strategii už stihl schválit, přičemž se předpokládá, že iniciativa Německa v této věci vznikla zejména na popud vznikající krypotměny Facebooku Libra. ,, Musíme chránit spotřebitele a suverenitu státu. Klíčovým prvkem státní suverenity je vydání měny. Tento úkol nenecháme na soukromé společnosti,“ uvedl ministr financí Olaf Scholz. (cointelegraph.com)
VIDEO: Jakým způsobem se dá měnit Bitcoin?
Autor populárního Youtube kanálu Bitcoinový Kanál, Kicom, v nejnovějším dílu svého edukačního seriálu, již 33. v pořadí, řeší téma, které zajímá mnohé nováčky – jakým způsobem je možné Bitcoin měnit a vylepšovat? Ve videu se mimo jiné dozvíte jednoduchým způsobem i to, jaké jsou navrhované změny, což je nutné k tomu, aby byly aplikovány do praxe a také pochopíte rozdíl mezi hardforkem a softforkem. Co dodat? Klikněte na video.
https://www.kryptonovinky.sk/video-bitcoinovej-kanal-33-akym-sposobom-sa-da-menit-bitcoin/
Facebook mluvil o Libře s Brity již dříve
Zpravodajská agentura Reuters informovala, že představitelé Facebooku se setkali s britskými finančními regulátory ještě předtím, než oficiálně oznámili spuštění projektu kryptoměny Libra. Jednání probíhala v Bank of England, jejíž guvernér Mark Carney poznamenal, že Libra musí být dokonalým produktem, aby jej bylo možné vůbec spustit. Na setkání se měl vyjádřit v tom smyslu, že pokud se Libra stane úspěšná, získá obrovské množství uživatelů po celém světě. David Marcus, který stojí v čele celého projektu měl Brity ujistit (podobně jako to dělá i jinde), že Libra nebude spuštěna dříve, než uspokojí všechny obavy regulátorů. (cointelegraph.com)
Zlato nelze srovnávat s kryptoměnami, tvrdí COO Barrick Gold
Catherine Rawova z největší americké společnosti zabývající se těžbou zlata Barrick Gold uvedla, že kryptoměna nepovažuje za přímou konkurenci zlata. ,,Velmi hmatatelná povaha zlata je tím, co mu uchovává zvláštní místo na trhu. Takže zlato bude mít vždy hodnotu, ať je cena jakákoliv, nikdy to nebude nula. Kryptoměny však mohou skončit i na nule – v tom je rozdíl,“ uvedla a také poukázala na to, že zlato se používá nejen jako uschovatel hodnoty, ale i v rámci výroby – ať už šperků či elektroniky.(Ointelegraph.com)
Turecko se jde soustředit na blockchain
Turecké ministerstvo průmyslu a technologie během představení strategické vize země do roku 2013 informovalo, že se bude v příštích letech soustředit na vybudování národní blockchainové infrastruktury. Blockchain a DLT by měly být prioritou do roku 2020. Turecko by rádo využilo tuto novou technologii v rámci různých případech použití přes registraci půdy, akademické osvědčení či potenciálně užitečné aplikace ve veřejném sektoru. Ministerstvo také chce spolupracovat s regulátory na vytvoření regulační karantény pro blockchainové aplikace. (cointelegraph.com)
Severní Korea připravuje kryptoměnu
Portál Vice News informoval, že Severní Korea se chce vyhnout americkým sankcím tím, že vytvoří vlastní kryptoměnu. ,,Při tvorbě tokenu jsme stále v raném stádiu. Nyní se nacházíme ve fázi studia pozitiv kryptoměn a jejich hodnoty. Neexistují ještě žádné plány na to, jak digitalizujeme (severokorejský) won,“ uvedl Cao de Benos, který je osobním delegátem ve výboru za kulturní vztahy v KLDR. Tyto zprávy přicházejí v době, kdy Severní Korea obviňuje USA ze šíření pomluv, podle kterých se KLDR soustředí na hackování zahraničních bank a kryptoměnových burz. Podle Výboru bezpečnostní rady Spojených států tímto způsobem KLDR získala téměř 2 miliardy dolarů. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.