Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Willy Woo neočekává kopírování ceny předchozích halvingů
Populární trejder Willy Woo se domnívá, že Bitcoin tentokrát nebude kopírovat grafy jeho cenového vývoje při předchozích dvou halvinzích. ,,Očekávám mnohem větší volatilitu. Krátkodobě jsem medvědí, to je vše, co k tomu řeknu. Neočekávejte, že cena bude opakovat předchozí halvingy,“ upozornil své followery na Twitteru. Woo tím narážel na historické trendy Bitcoinu, který začal růst na ceně před blížícími se halvingy v letech 2012 a 2016, přičemž ve výrazném růstu pokračoval i po nich. Woo si také myslí, že pád ceny Bitcoinu ze 14 tisíc USD na 7,5 tisíc USD způsobil finanční problémy mnohým menším těžařům Bitcoinu, což posiluje medvědí náladu. Woo je však v tomto směru spíše v menšině. Většina analytiků se zatím spoléhá na „halving effect“ a předpokládá, že právě tento fundament spustí nový bitcoinový bullrun. (cointelegraph.com)
SEC přehodnocuje zamítnutí Bitcoinu ETF od Bitwise! Změní názor?
S nečekaným oznámením, které dozajista potěšilo fanoušky Bitcoinu, především ty, kteří spekulují nad jeho cenou, přišla Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Ta totiž oznámila, že se rozhodla ještě jednou posoudit žádost o schválení Bitcoinu ETF od společnosti Bitwise Assets Management, kterou zamítla 9. října. Více se dočtete v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/sec-prehodnocuje-zamietnutie-bitcoin-etf-od-bitwise-zmeni-napokon-nazor/
Bitcoin a Ethereum mají prý velkou regulační výhodu, tvrdí Lubin
Joseph Lubin, který patří mezi přední představitele kryptoměny Ethereum, si myslí, že Bitcoin a Ethereum mají oproti nově se objevujícím kryptoměnám výhodu, protože vznikly ještě v době, kdy regulace kryptoměn nebyly takovým horkým tématem. Zejména vývojáři nových kryptoprojektů aktuálně čelí značným problémům, pokud chtějí docílit, aby tokeny jejich projektu nebyly považovány za cenný papír (security), ale za „utility token“. Pokud chtějí totiž získat finance na vývoj, jsou nuceni prezentovat svůj produkt tak, aby investoři očekávali, že hodnota daných tokenů bude růst a tedy přinese jim zisk z investice. A to už spadá pod definici cenných papírů, které jsou regulovány odlišným způsobem. Lubin si myslí, že z tohoto důvodu mají i velmi silné projekty velký problém konkurovat zaběhnutnému Ethereum, který má značný náskok. (cointelegraph.com)
Blockchain firem v Číně je méně, než bylo prezentováno
Čínská zpravodajská společnost Focus Report upozornila na nepřesnost reportovaných údajů týkajících se počtu firem, které v zemi využívají respektive pracují s technologií Blockchain. Zatímco dosud se hovořilo až o počtu kolem 32 tisíc společnosti, Focus Report upozornil, že ve skutečnosti ji využívá asi jen zhruba 10% z nich. Zbývajících 90% bylo označeno přezdívkou „cashchain“ – jde zejména o firmy, které ve skutečnosti zneužívají název blockchain s úmyslem obohatit se. Agentura rovněž uvedla, že v oblasti technologie je Čína na předním místě na světě, ale až za USA, která je stále lídrem.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.