Lightning Labs, developerská organizace, která vyvíjí protokol pro vysokorychlostní transakce Lightning Network, které mají zefektivnit, zrychlit a zlevnit bitcoinové platby fungováním na druhé vrstvě jeho blockchainu, si zajistila v rámci prvního kola financování na další fungování 10 milionů dolarů.
Oznámila to ředitelka a spoluzakladatelka Lightning Labs Elizabeth Starkova. Společnost plánuje přidělit tyto finance na další rozvoj Lightning plateb a na přizpůsobení ekosystému pro vývojáře.
V témže sdělení uvedla, že Lightning Labs představuje beta verzi Lightning Loop, jejího prvního komerčního produktu. Cílem Lightning loop je pomáhat startupům, operátorům uzlů a uživatelům efektivněji posílat a přijímat Lightning platby.
,,Jsme rádi, že vám můžeme oznámit vydání verze Lightning Loop Beta. Loppi je služba, která usnadňuje zasílání a přijímání finančních prostředků na Lightning a slouží jako zapínací a vypínací rampa mezi Lightning Network a bitcoinovým blockchainem. Její vydání přináší podstatné vylepšení včetně dávkování (pro efektivnost poplatků na řetězci), slev založených na časových preferencích, množstevních slev, autentifikačních tokenů, kompletnějšího vývojového rozhraní API, vylepšené stability a zvýšených limitů pro Loop transakce „ vysvětluje Lightning Labs ve svém blogu.
Technologie Lightning Network je navržena tak, aby zrychlila transakce založené na blockchainu. Přidává další vrstvu do bitcoinového blockchainu a umožňuje uživatelům vytvářet platební kanály mezi jakýmikoli dvěma stranami v této extra vrstvě. Tyto kanály mohou existovat tak dlouho, jak je to nutné a protože jsou nastaveny mezi dvěma lidmi, transakce budou téměř okamžité a poplatky budou extrémně nízké nebo dokonce nebudou existovat.
Lightning Network je řešením problému se škálovatelností Bitcoinu, které se zamlouvá největší části bitcoinové komunity. Pro Bitcoin představovala největší problém během bullrunu koncem roku 2017, kdy se poplatky za transakce dostávaly do závratných výšin (rekord byl přes 50 dolarů) a také trvaly mimořádně dlouho. Bez řešení problematiky škálování je nemožné, aby se z Bitcoinu někdy v budoucnu stala globální platební měna, protože současný systém by jednoduše nedokázal zvládat v normálním čase a za přijatelné poplatky takovou obrovskou poptávku po realizaci plateb.
zdroj: cointelegraph.com