Čínský podnikatel Justin Sun zaplatil za možnost obědvat s jedním z nejbohatších lidí světa Warreem Buffettem 4,58 milionu dolarů (peníze šly na charitu), ale své investice nelituje. Na propagaci jeho kryptoměny Tron (TRX) to byly pravděpodobně dobře investované peníze. Redaktorka portálu CryptoSlate Christine Cobenova ve svém blogu shrnula 5 poznatků, které toto neobvyklé setkání přineslo.
1. Starého psa nové triky nenaučíš
S tímto závěrem se dá v případě setkání Justina Suna s Warren Buffett souhlasit. Aktuálně čtvrtý nejbohatší muž planety totiž ani po důkladném vysvětlení technologie blockchain a potenciálního přínosu kryptoměn světu na ně názor nezměnil a v rozhovoru pro CNN konstatoval, že kryptoměny jsou bezcenné. ,,Kryptoměna v zásadě mají nulovou hodnotu, protože nic neprodukují. Z pohledu finanční hodnoty – nula, „řekl.
2. Buffett nevlastní žádné kryptoměny
Warren Buffett v rozhovoru pro CNN také potvrdil, že nevlastní žádné kryptoměny. Řekl to po tom, co se ho redaktorka Becky Quicková zeptala, jaké je to být „Bitcoinerem“. Narážela tím na skutečnost, že mu Justin Sun během oběda poslal nějaké BTC a TRX na jeho peněženku do smartphonu Samsung.
3. Sun tvrdí, že ukázal opak …
Justin Sun však tvrdí, že miliardář nemá ohledně vlastnění kryptoměn pravdu. Kryptoměny na Buffettovu peněženku totiž Sun opravdu poslal, o čemž existuje dokonce důkaz díky blockchainu, což je podle něj na celé věci nejzajímavější. Buffett v reakci na to přiznal, že Sun nelhal a nějaké kryptoměny mu na mobil opravdu poslal. Jedním dechem však dodal, že je okamžitě věnoval na stejnou charitu, kam směřovaly peníze, které čínský podnikatel zaplatil za zmíněný oběd.
4. Buffet vtipkoval o vlastní kryptoměně
Miliardář během obědu s lídrem kryptoměn TRX a BitTorrent zavtipkoval, že by si i on mohl založit vlastní kryptoměnu s názvem WarrenCoin. Následně dodal, že by mohla fungovat podobně jako Bitcoin – existovalo by jen 21 milionů mincí. ,, Problém je, že s nimi nemůžete nic dělat, kromě toho, že byste je prodali někomu jinému …,“ uzavřel svůj fórek.
Justin Sun si však na nápadu Buffetta opět přihřál marketingovou polívčičku, když na Twitteru napsal, že by takový coin rozhodně podpořil. Následně doplnil, že sedm milionů tzv. Warrencoinů by bylo automaticky věnováno komunitě zdarma. Lidé z tweetu Suna až tak nadšení nebyli. Jeden z uživatelů mu vzkázal: ,,Mohl by ses přestat chovat jako klaun. Zesměšňovat celý kryptoprůmysl.“
5. Někdy je dobře souhlasit s nesouhlasem
Autorka blogu na závěr svého příspěvku moudře dodala, že pravděpodobnost změny názoru 89-letého investora byla již předem blízko nule. Setkání však mělo pozitivní dopad, zviditelnilo kryptoměny a pomůže tam, kde je to potřeba. Zmíněných 4,5 milionu dolarů podle Buffeta nakrmí mnoho hladových krků a mnohým lidem poskytne místo, kde budou moci přespat.