Více než 15% vytěžených Bitcoinů se během posledních 12 až 18 měsíců vůbec nepohnula. Tento fakt zjevně podporuje předpoklad, že druhá polovina roku 2018 byla obdobím akumulace, jelikož většina tehdy nakoupených Bitcoinů dosud nezměnila svého majitele.
Podle společnosti Unchained Capital, která upozornila na několik zajímavých statistik, se za poslední rok přesunulo mezi bitcoinovými peněženkami dohromady 41,6% stávajících BTC.
Mince, které jsou nečinné v rozmezí tří až pěti let tvoří 14,4% celkové nabídky. Bitcoiny, které se nepohnuly do dvou let prezentují 42%, což představuje nejvyšší hranici od června 2017.
Od června 2017 se také změnil trend krátkodobého držení Bitcoinu. Zatímco tehdy se denně průměrně přesunuly zhruba 2% stávajících BTC a týdně přibližně 6,7%, v době publikace této studie se za poslední týden přesunulo 4,6% všech BTC a z toho jen jedno procento za posledních 24 hodin.
Procenta BTC, která cirkulují ročně, rovněž klesla o více než 5% z 45,58% v únoru 2019 na 40,24% v únoru 2020.
Nárůst počtu Bitcoinů, které se nehýbou, naznačuje, že takzvaní „hodleři“ předpokládají další růst ceny a proto jen vyčkávají. Dalším fundamentem, který přispívá tomuto předpokladu, je kromě tolikrát zmiňovaného květnového halvingu i nárůst Hashrate (výpočetní síly potřebné na vytížení nového bloku), který neustále vytváří nové rekordy. Čím je hashrate vyšší, tím je bezpečnost celé sítě vyšší. Zároveň to však znamená, že těžaři zvyšují své úsilí o vytěžení nového bloku, čili očekávají rentabilitu své investice.
zdroj: cointelegraph.com