Svět řeší koronavirus a toto téma vůbec neobchází ani Bitcoin a ostatní kryptoměny. Přinášíme vám přehled TOP zpráv tohoto týdne.
Bitcoin
Tradeři se v průběhu posledních dnů určitě nenudili. Cena Bitcoinu létala nahoru dolů v rozmezí 4 500 až 6 800 dolarů. Tu současnou ani nebudeme psát, protože je možné, že se za chvíli opět výrazně změní. S cenou Bitcoinu například zamávalo oznámení FEDu, který snížil úrokovou sazbu na nulu. Psali jsme o tom zde.
Na trhu s kryptoměnami je aktuálně velký strach a nejistota. Potvrzují to i údaje z častokrát citovaného indexu Fear & Greed Index (BFGI), které se tento týden dostaly k téměř nejnižším hodnotám v historii tohoto ukazatele. Více se dočtete zde.
Mnozí analytici se shodují, že Bitcoin je aktuálně mimořádně rizikovou investicí. Lina Seicheova z burzy s kryptoderiváty BTSE si myslí, že současná poptávka investorů po hotovosti a vysoká likvidita Bitcoinu je v současnosti pro BTC nevýhodou, ale v dlouhodobějším horizontu se mohou věci změnit. Více se dočtete zde.
Philip Salter, který působí v miningové společnosti Genesis Mining, vysvětlil jak ovlivňuje současná situace funkčnost společnosti, které se specializují na těžbu bitcoinu a také popsal, proč i oni museli přistoupit k prodejii svých BTC. Pokud jde o budoucnost, myslí si, že pokud se svět dostane do opravdové krize, cena Bitcoinu může explodovat. Více se dočtete zde.
Miliardář Tim Draper je stále obrovským bitcoinovým optimistou. Tvrdí, že ne vlády, ale Bitcoin dokáže zachránit svět před rozsáhlou ekonomickoiu krizí. Stále stojí i za svou predikcí 250 tisíc dolarů za Bitcoin do roku 2022. Více se dozvíte zde.
Známý trader Peter Brandt přišel tento týden s dalším kontroverzním výrokem. Domnívá se, že vliv halvingu na Bitcoin je přeceňován a vysvětlil vlastní model dopadu halvingu na cenu. Podrobnosti se dozvíte zde.
Společnost Chainalysis tvrdí, že situace Bitcoinu se prozatím stabilizovala, protože podle jejích závěrů většina lidí, kteří se potřebovali rychle zbavit svých Bitcoinů, aby získali potřebnou hotovost, tak již učinili. Naopak drtivá většina hodlerů stále se svými Bitcoiny nehýbe. Podrobnosti se dozvíte zde.
BitMEX Research, tedy analytická odnož burzy BitMEX, ve své nové studii tvrdí, že Bitcoin čelí v souvislosti s koronavirem největší výzvě ve své historii. Psali jsme o tom zde.
Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že koronavirus nemůže za současně ekonomické problémy a byl jen jiskrou, která je odstartovala. Vyjádřil se také k Bitcoinu.
Altcoiny
Raper a držitel Grammy Akon spouští v Africe svůj token Akoin, který má prý pomoci černému kontinentu uvolnit potenciál největší pracovní síly na světě. Pohánět ho mají atomové swapy mezi kryptoměnami, měnovými páry a kredity mobilních telefonů v síti Akoin.
MakerDAO, která je vedoucím hráčem v sektoru decentralizovaných financí (DeFi), čelí riziku ztráty likvidity na současném nejistém trhu. Spekuluje se, že komunita by mohla schválit podporu pro stablecoin USDC, který by se stal alternativním kolaterálem umožňujícím snášet současné riziko.
Čínská novinářka Sarah Zhengová se snažila využít síť Ethereum, aby obešla silnou cenzuru internetu v Číně. Tímto způsobem se pokoušela o to, aby její rozhovor s Dr. Aiem o nástrahách koronaviru dokázal obejít blokaci obsahu na čínském internetu.
Stablecoin Tether (USDT) míří už na osmý blockchain. Po Ethereum, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni protokol a Tron se dostává už i na Bitcoin Cash. Tether je aktuálně čtvrtou největší kryptoměnou na trhu podle tržní kapitalizace.
Měli byste vědět
- Společnost Brave Software stojící za decentralizovaným prohlížečem Brave podala v Irsku oficiální stížnost na Google, který podle nich porušuje nařízení o ochraně osobních údajů GDPR
- Americký gigant Goldman Sachs měl informovat své klienty o apokalyptickém scénáři, na který se mají připravit v následujících měsících. Více se dozvíte zde.
- Podle studie UCLA Health and LedgerDomain dokáže technologii blockchain ušetřit americkému farmaprůmyslu až 180 milionů eur ročně. Má jít zejména o řešení týkající se kontroly dodavatelského řetězce léků. Od roku 2023 totiž bude muset každý lékárník ověřit původ léku, který vydává, na což firmy vůbec nejsou připraveny
- Šílený návrh dát 2000 dolarů dospělému měsíčně a 1000 dolarů každému dítěti měsíčně přednesla americká demokratická kongresmanka Maxine Watersová. Má jít o opatření, která pomohou americkým domácnostem postiženým krizí spojenou s Koronavirem. Více jsme o tom psali zde.