Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Kroky FEDu vedoucí k vyšší inflaci mohou být pro Bitcoin také býčí
Jedním z největších katalyzátorů pro potenciální růst ceny bitcoinu může být zavedení záporných úrokových sazeb. Zatímco ekonomiky v Evropě a Asii zdá se připouštějí takové řešení současných ekonomických problémů, ve Spojených státech zatím váhají. Avšak i opačná strategie – snaha o zvýšení inflace, může být pro Bitcoin pozitivní. Více se dočtete zde.
Pomohli Satoshimu před spuštěním Bitcoinu profesionálové?
Jeden z nejstarších osvojitelů Bitcoinu, developer Laszlo Hanyecz, který se proslavil zejména tím, že zaplatil za pizzu 10 000 BTC, v rozhovoru pro Cointelegraph naznačil, že Satoshi Nakamoto, se kterým byl v minulosti v úzkém kontaktu, zřejmě před spuštěním Bitcoinu vyhledal pomoc u profesionálních kryptografů. Více se dočtete v tomto článku.
Mineři prodávali minulý týden více BTC, než vytěžili
Analytický portál OneTree publikoval analýzu, která tvrdí, že těžaři bitcoinu prodaly v průběhu minulého týdne o 11% více Bitcoinů, než dohromady vytěžili. Podle metriky tohoto portálu, která sleduje adresy bitcoinových peněženek minerů, se za předchozí týden vygenerovalo okolo 5 800 BTC, jelikož prodeje činily více než 6500 BTC. Do metriky jsou zahrnuty jen „první výdaje“, tedy první přesun bitcoinu od momentu, kdy byl vygenerován. Ověřit, zda byly vygenerované Bitcoiny opravdu prodány, nebo jen přesunuty na jiné peněženky, je opravdu těžké. Tato čísla však mohou naznačovat, že někteří těžaři mohou být po halvingu, kteří snížil jejich momentu za vytěžení bitcoinu, ve finančních problémech a proto přistupují k financování své činnosti prodejem „ze zásob“. Až nejbližší měsíce ukáží, zda je to opravdu tak vážné. (cointelegraph.com)
CEO Kingdom Trust: Na Bitcoinu mě nezaujala technologie, ale něco jiného
Generální ředitel Kingdom Trust, která spravuje aktiva v hodnotě více než 13 miliard dolarů, Ryan Radloff řekl, že Bitcoin považuje za digitální manifest rakouské ekonomiky. Radloff, který se s Bitcoinem poprvé seznámil již v roce 2011 a začal ho hodlovat a akumulovat krátce poté, přiznal, že k Bitcoinu ho vedly jeho monetární charakteristiky a ne samotná technologie. ,, To co mě vedlo k bitcoinu nemělo nic společného s technologií. Byl jsem studentem měnové politiky, konkrétně japonského jenu. Když jsem začal skutečně chápat konstrukci toho, jak peníze fungují, bitcoinová peněžní zásoba – halving, který přichází každých pár let – byl to pro mě „heureka“ moment,“ řekl.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.