Spoluzakladatel společnosti Blockfyre Simon Dedic tvrdí, že 5 kryptoměn z první 10 nejhodnotnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace si zdaleka nezaslouží takové umístění a měly by být nahrazeny kvalitnějšími projekty.
Konkrétně uvedl, že jde o kryptoměny XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin a EOS, přičemž doplnil, že se nemůže dočkat okamžiku, kdy je na těchto pozicích nahradí jiná aktiva.
V případě Bitcoinu Cash, Bitcoinu SV a Litecoinu odůvodnil své tvrzení tím, že všechny tyto kryptoměny se pokoušejí být lepší verzí samotného Bitcoinu, ale ve skutečnosti nejsou vůbec potřeba. Bitcoin díky technologii Lighting Network, která má vyřešit jeho problémovou škálovatelnost, nabude pokrok, pro který se stanou zmíněné kryptoměny absolutně zbytečné. Jinak řečeno, netřeba lepší Bitcoin. Bitcoin si postačí sám.
Pokud jde o EOS, tvrdí, že jde vlastně o mnohem centralizovanější verzi Ethereum a proto si nezaslouží takové ohodnocení. Podobně to vnímá i v souvislosti s kryptoměnou XRP, u které sice ocenil to, že dělá pokroky v adopci, ale vyčítá jí podobně jako EOSU extrémní centralizaci, což je v rozporu s tím, jak by měly fungovat kryptoměny.
Které je mají nahradit?
Dedic zároveň poukázal na projekty, které by mohly zmíněné kryptoměya v první desítce nahradit. Obrovský potenciál vidí ve VeChain, který řeší problematiku dodavatelského řetězce, ale zatím není jeho úsilí oceněno vyšší kapitalizací.
Podobně pozitivně vnímá přínos Chainlinku (LINK). ,,Důvěryhodná a nezaujatá data od třetích stran nabývají stále většího významu vedle toho jak rychle roste decentralizované financování (DeFi). Chainlink dělá skvělou práci při poskytování spolehlivých údajů z trhů. „
Zmínil i Tezos, který je svou charakteristikou konkurencí pro Ethereum. Myslí si, že pokud jde o jeho strukturu řízení, je lépe navržen než dvojka na trhu. Nuž a na závěr zmínil i velký potenciál v Cosmos.
zdroj: cointelegraph.com