Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Proč Cardano vyletělo o téměř dvojnásobek? Toto jsou 3 hlavní důvody
Portál Cointelegraph upozornil, že kryptoměna Cardano (ADA) se za posledních 10 dní propracovala už na šesté místo tržní kapitalizace kryptoměn (podle CoinMarketCapu), když v rámci tohoto časového úseku posílila na hodnotě o více než 85%. Tento prudký růst hodnoty ADA připisuje hlavně třem faktorům. Pokud vás zajímá, o které jde, otevřete si tento článek.
CFTC považuje stanovování pravidel pro digitální aktiva za prioritu
Americká komise pro komoditní futures kontrakty (CFTC) si stanovila strategický cíl, kterým je vypracování komplexního nařízení, respektive frameworku, pro regulaci kryptoměn. Tento cíl si stanovila v rámci sepsání strategických bodů, kterých chce dosáhnout v průběhu následujících čtyř let, tedy do roku 2024. CFTC vnímá kryptoměny jako vážnou věc a označuje je za komodity 21. století. Proto si uvědomuje, že musí nastavit pravidla, která rozvoj tohoto sektoru nezpomalí a naopak ho budou správně usměrňovat. Šéf CFTC Heath Tarbert, který je známý svým pozitivním názorem na kryptoměny, vedle toho poznamenal, že důležitá bude i spolupráce s Americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), s níž musí úzce spolupracovat, aby bylo dosaženo harmonizace pravidel pro účastníky trhů digitálními aktivy. (cointelegraph.com)
Pro velryby je nejatraktivnější OKEx. Zpracovala rekordní počet transakcí
Přední kryptoburza OKEx zaznamenala v průběhu června nejvíce obchodů, které realizovaly takzvané bitcoinové velryby. V pojetí této zprávy jde o obchodníky, kteří obchodovali v rámci jednoho obchodu více než 10 Bitcoinů (za velryby se v rámci jiné interpretace považují adresy, na kterých je více než 1000 BTC). Více se dočtete v tomto článku.
Masovou adopci přinesou lidé, kteří jsou vyloučeni z tradičního systému
Šéfka světového obchodního fóra pro blockchain a zpracování dat Sheila Warrenova si myslí, že adopce blockchainu a kryptoměn bude fungovat pouze v případě, že se zaměří na lidi, u kterých je nejvíce pravděpodobné, že se obrátí na tuto novou technologii. Nejde podle ní o jedince, jež osloví herní aplikace postavené na blockchainu, ale o lidi, kteří mají v současnosti problém dostat se k tradičním bankovním službám. Současné finanční instituce totiž mnohdy nejsou přínosné pro celou společnost, ale jen pro jistou malou část. ,,Musíme se podívat na to, kdo vlastně hraje v této hře nejmenší roli. Jsou to kupodivu lidé, kteří z jakéhokoliv důvodu byli vyloučeni z tradičních systémů. Ti mají nejtěžší podmínky, aby něco vybudovali, ale jsou nejvíce ochotni přijmout nebo vyzkoušet něco nového. Pokud nepřipojíte do systému tyto lidi, potom nerozumíte tomu, co je potřebné,“ uvedla.
Warrenová není první člověk, který upozorňuje, že blockchain a kryptoměny mohou být bodem zlomu právě pro obyvatele rozvojových a chudých zemí, kde jsou finanční služby prakticky nedostupné, nebo dostupné jen velmi těžko. Odhaduje se, že na naší planetě stále více než 2 miliardy lidí stále nemá bankovní účet. (cointelegraph.com)
Čínský digitální juan postupuje. Přidaly se další firmy
Seznam čínských společností, které testují čínský digitální juan vydaný místní centrální bankou (PBoC) se rozšířil o hlavní domácí platformu elektronického obchodu Meituan a místní platformu pro sdílení videí Bilibilibili. Meituan má podle informací Cointelegraphu více než 240 milionů spotřebitelů a 5 milionů lokálních prodejců, jelikož Bilibilibili je známá jako největší čínská stránka s videi (na způsob YouTube). Strategií Číny při testování digitálního juanu je zapojovat do hry stále více čínských významných firem s cílem, aby bylo vše připraveno na „celosvětovou prezentaci“ v rámci zimní olympiády v Pekingu v roce 2022. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás naFacebooku.