Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Coinbase se chystá vstoupit na burzu. Pro kryptoměny to může být dobře
Směnárna Coinbase patří mezi nejznámější kryptostartupy. Pro mnohé investory do kryptoměn byla vstupní branou a první platformou, přes kterou si koupili kryptoměny a podobný scénář zřejmě čeká mnohé investory i v následujícím bullrunu. Hodnota Coinbase, do které již v počátcích existence investovalo několik lidí ze Silicon Valley, se odhaduje na více než 8 miliard dolarů, ale tato částka může být v budoucnu ještě výrazně vyšší. Podle agentury Reuters se totiž pokusí už příští rok vstoupit na burzu. Podrobnosti se dočtete zde.
Dalším významným krokem Cardano bude spuštění fáze Goguen
Nedávný summit Cardano odhalil mnoho zajímavých fundamentů, na které se mohou těšit fanoušci této kryptoměny, která se chce stát přímou konkurencí pro Ethereum. Zatímco největší mediální důraz byl kladen na blížící se spuštění fáze Shelley, které v podstatě spustí celý projekt do ostrého provozu a zajistí jeho decentralizaci a přitom umožní staking ADA mincí, neméně zajímavým tématem je blížící se spuštění fáze s názvem Goguen a tedy smart kontraktů. Tématu jsme se věnovali zde.
Bude stát za novým krypto bullrunem sociální síť TikTok?
Pokud jste postřehli současný nečekaný nárůst hodnoty kryptoměny DogeCoin, podle několika analytiků za její růstem stojí šílenství, které kolem ní vzniká na sociální síti TikTok, která je zaměřena hlavně na nejmladší dospívající generaci a zpopularizovala se zejména díky sdílení hudebních a tanečních videí. I s přispěním DogeCoinu se stále více začínají objevovat názory, podle nichž by TikTok mohl být v pořadí další sociální sítí, která bude stát v čele nového kryptoměnového bullrunu. Více se dočtete v tomto článku.
Libra od Facebooku nikdy neuvidí světlo světa
,,Libra je zajímavý nápad, který ale nikdy neuvidí světlo světa,“ řekl na adresu ambiciózního projektu Facebooku Barry Eichengreen, profesor z UC Berkeley, který je specialistou měnové ekonomie a její historie. Eichengree konstatoval, že Facebook před spuštěním Libry bude čelit ještě mnoha překážkám zejména na regulační a vládní úrovni a myslí si, že některé z problémů jsou jednoduše neřešitelné. Národní vlády totiž podle něj nikdy nepřipustí, aby skrz Libru vznikla něco jako soukromá centrální banka. Pokud jde o stablecoiny a jejich budoucnost, domnívá se, že jejich autoři jsou špičkoví lidé v oblasti technologií, ale jen velmi málo vědí o měnové politice a proto si myslí, že nakonec neuspějí.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.