Kryptoměny přicházejí do amerických bank, Satoshi těžil Bitcoin, aby ochránil ekosystém, kdy byl nejzranitelnější a Ethereum s Cardano čekají velké věci. Je tu týdenní souhrn TOP zpráv ze světa kryptoměn.
Bitcoin
V průběhu týdne jsme vás upozornili, že rozhodnutí amerického Úřadu kontrolora měn (OCC) udělilo bankám souhlas k poskytování služeb týkajících se úschovy kryptoměn na federální, tedy celostátní úrovni. Tento důležitý krok může podle Charlese Edwardse z firmy Caprioli odpálit Bitcoin na nové cenové all-time-high. Více se dozvite zde.
Analytici z Whale Alert udělali vlastní analýzu předchozí studie kryptografie Sergia Lerner a nakonec dospěli ke stejnému názoru jako on – Satoshi Nakamoto, tedy záhadný tvůrce Bitcoinu, vytěžil většinu prvních Bitcoinů (více než milion), aby ho ochránil před možnými útoky, zatímco ještě nebyl dostatečně decentralizovaný. Více se dočtete zde.
Sledujete predikce budoucích cen Bitcoinu od různých více či méně respektovaných odborníků z kryptosektoru? Rozhodně byste je neměli brát příliš vážně. Důkazem toho je článek, který se podíval na známé predikce, které jsou nakonec výrazně vzdálené od reality. Najdete je zde.
Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital, který patří již dlouhou dobu k největším propagátorům investic do kryptoměn, zdůraznil, že nejhorším způsobem, jak v současnosti ochránit své bohatství je držet ho ve fiatových měnách na bankovních účtech. Mezi lepší možnosti samozřejmě zařadil i držení bohatství v Bitcoinu. Více se dočtete zde.
Bill Barhydt, který stojí v čele kryptopeněženky Abra, si myslí, že dříve či později přijde u Bitcoinu rozhodnutí zvětšit jeho bloky. Tato iniciativa zde přitom byla již v minulosti a nakonec dospěla k tomu, že se udál hardfork a vznikl altcoin Bitcoin Cash. Více se dozvíte zde.
Šéf burzy Binance Changpeng Zhao přiznal, že ho znepokojuje současná korelace Bitcoinu s akciovým trhem. Myslí si, že pokud se to nezmění, pro Bitcoin to může představovat riziko jeho výraznějšího propadu ceny, pokud se začne propadat i akciový trh. Ten je totiž podle mnohých odborníků aktuálně mimořádně nafouknutý a neodráží realitu.
Častý kritik Bitcoinu Peter Schiff, který je velkým propagátorem investic do zlata, upozornil, že BTC investoři neinvestují do Bitcoinu, aby si tím zajistili své současné bohatství před inflací, ale dělají to s vidinou velkých zisků. V tom je podle něj velký rozdíl mezi investory do zlata a Bitcoinu.
Nezapomeňte si prohlédnout video o třech největších kryptoměnách současnosti – tedy Bitcoinu, Ethereum a XRP. Stručně a přehledně vysvětleno co přinášejí, jaký problém řeší a jaké mají plusy a mínusy:
Altcoiny
Dvojka na trhu kryptoměna Ethereum se stává nejpoužívanějším blockchainem a tedy předbíhá i Bitcoin. Vyplývá to z nových čísel, se kterými přišla analytická platforma Messari. Více se dozvíte v tomto článku.
Dlouho očekávané spuštění Ethereum 2.0 je opět o krůček blíž. Finální testnet by měl být spuštěn již v nejbližších dnech. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.
Přestože testovací síť Ethereum 2.0 by se mohla spustit již brzy, stále existují obavy, že nová generace Ethereum se nespustí tento rok, jak to bylo původně slibované. Více o tom, jestli se to podaří, se dozvíte zde.
Spuštění mainnetu Shelley kryptoměny Cardano (ADA) klepe na dveře. Pokud se tedy divíte, proč v současnosti výrazně roste cena této kryptoměny, to je hlavní důvodem. Přispívá pochopitelně i FOMO (strach ze zmeškané příležitosti), protože z Cardano se díky marketingovému úsilí stává stále skloňovanější projekt a investoři mají obavy, aby jim neutekl vlak. Lídr projektu Chalres Hoskinson přes týden opět upozornil, že po spuštění Shelley se stane Cardano nejdecentralizovanější kryptoměnou a když se v závěru roku spustí i fáze Goguen, bude definitivně i nejlepší (svými službami podle něj předčí i možnosti Ethereum). O Cardano jsme se koncem minulého týdne bavili s jeho ambasadorem pro Českou republiku Jaromírem Tesařem. Pokud jste rozhovor ještě nečetli, klikněte sem.
https://www.kryptonovinky.sk/rozhovor-s-jaromirom-tesarom-o-cardano-ada-pred-spustenim-mainnetu-shelley/
Paolo Ardoino, který je technickým ředitelem společnosti Tether, je přesvědčen, že stablecoin USDT bude úspěšně existovat i po boku digitálních měn centrálních bank (CBDC), které začnou vznikat v následujících letech. Tether může mít oproti nim určité výhody. Podrobnosti se dozvíte zde.