Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Vypadá to tak, že Chainlink zažívá vlastní bullrun
Růst ceny, který předvádí kryptoměna Chainlink, připomíná období z přelomu let 2017 a 2018, tedy dosud historicky největšího kryptoměnového bullrunu. Portál Cointelegraph ve svém včerejším článku spekuloval, co se skrývá za současným šílenstvím. Vždyť jen za posledních 24 hodin (v době psaní článku) stoupla jeho hodnota o dalších 30% a aktuálně je již pátou nejhodnotnější kryptoměnou na trhu. Za dva hlavní katalyzátory tohoto růstu lze označit rostoucí zájem o DeFi projekty a tzv. „FOMO“, tedy strach ze zmeškané příležitosti. Investoři se prostě bojí, aby jim neujel vlak. Pokud jde o DeFi, hodnota uzamčených mincí se letos u těchto projektů zvětšila o více než čtyřnásobek a Chainlink je pro ně velmi významný. Řeší totiž problém s decentralizovaným poskytováním dat, například cen, od třetích stran mimo blockchain (oracle problém), což je právě jeho hlavní náplní. FOMO, které Chainlink zažívá, zas dokonale podtrhuje exponenciálně rostoucí trend jeho vyhledávání na Google Trends.
Dočkáme se filmu o Craigovi Wrightovi
Miliardář Calvin Ayre oznámil, že financuje natáčení nového dokumentárního snímku o Craigowi Wrightovi, který sám sebe označuje za záhadného tvůrce Bitcoinu Ssatoshiho Nakamoto (no nijak to dosud nedokázal). Cílem tohoto dokumentu podle všeho bude propagace jejich kryptoměna Bitcoin SV, kterou označují za pravý Bitcoin kráčející ve šlépějích skutečné vize Satoshiho Nakamoto a nepochybně i snaha vykreslit kontroverzního australského podnikatel a vědce jako Satoshiho.
Čekají kryptoměny v USA lepší časy? Trump navrhuje úpravu zákona o zdanění
Změny, které se pokusí prosadit americký prezident by mohly být pro investory do kryptoměn vítanou zprávou. Otázkou je, do jaké míry by jim to usnadnilo život. Donald Trump na tiskové konferenci oznámil, že jeho administrativa velmi vážně zvažuje prosazení snížení daní z kapitálových výnosů, což by podle jeho názoru přispělo k vytvoření nových pracovních míst v USA. Více se dozvíte v tomto článku.
Hashrate Ethereum roste do výšin. Je to pro ETH bullish zpráva?
Hashrate Ethereum, tedy celková výpočetní síla vynaložená na těžbu této kryptoměny, dosáhla 20-měsíčního maxima. To je při současném růstu ceny pozitivní signál naznačující, že tento trend by mohl pokračovat. Podobně jako v případě Bitcoinu, i u Ethereum platí, že čím je hashrate vyšší, tím je síť bezpečnější. Zároveň to naznačuje, že těžaři zvyšují své úsilí o vytěžení nových Etherů, protože předpokládají další růst jejich hodnoty. Podrobnosti se dočtete zde.
Brandt si opět kopl do Tetheru
Jeden z nejznámějších obchodníků kryptoměn s více než 40-letými zkušenostmi s tradingem akciových trhů Peter Brandt upozornil na Twitteru, že Tether, tedy stablecoin USDT, je jen: „Nehoda, u které se čeká, kdy se stane. Tether je jen další fiatová měna“.
Brandt tedy opět navázal na své nedávné tvrzení o tom, že držení USDT je velmi nebezpečné a může se investorům vymstít. Pokud jde o jeho nejnovější vyjádření, které bylo reakcí na „tweet“ Silvera Watchdoga, v němž u grafu Tetheru uvedl „Toto celé čeká velký pád. Varoval jsem vás“, není zřejmé, zda tím narážel na pochybnou minulost Tetheru a jeho sporné krytí americkým dolarem, nebo skutečnost, že Tether je vlastně to stejné, co americký dolar, kterému někteří odborníci předpovídají pro dlouhodobou monetární politiku krach. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.