PlanB, který je tvůrcem mimořádně populárního stock-to-flow modelu (S2F model), který zatím stále velmi úspěšně predikuje budoucí cenu Bitcoinu, tvrdí, že největší kryptoměna definitivně vstoupila do býčího trhu.
Jestli Bitcoin už začal svůj nový bullrun se spekuluje už déle, ale PlanB si počkal na potvrzení této teze sledováním „relativního indexu síly“ známého zejména pod zkratkou „RSI“ a na základě aktuálních dat uvedl, že bullrun je potvrzen.
RSI se používá k uctění, zda je dané aktivum (v tomto případě Bitcoin) v konkrétním cenovém bodě přeprodané nebo překoupené.
Současné údaje z RSI podle PlanB napodobují období z předchozích halvingových cyklů, kdy v letech 2012 a 2016 bylo RSI v období krátce po halvingu (tedy ve stejném období jako jsme nyní) na podobných hodnotách jako jsme dnes.
,,Bitcoin vypadá velmi silně. RSI je na 64 bodech, bullrun je potvrzen, „ napsal PlanB na Twitteru.
Na grafu níže můžete vidět i vizualizaci RSI na grafu. Aktuálně (na konci grafu) můžete vidět současné hodnoty RSI zvýrazněné dvěma červenými tečkami. Ty najdete na tomto obrázku i v období, kdy začal exponenciální růst ceny bitcoinu v letech 2016 a předtím i v roce 2012.
Současný růst ceny Bitcoinu pohání nejen efekt halvingu, ale zdá se, že i vnější ekonomické dopady. Bezprecedentní tištění peněz centrálními bankami podle mnohých pohání sílu Bitcoinu, který se stává i v očích tradičnějších konzervativních investorů stále více vnímán jako bezpečný přístav v době, kdy se očekává nárůst inflace fiatových měn v čele s dolarem.
Z našeho pohledu zůstává nevyřešenou otázkou to, jak se zachová Bitcoin v době, kdy dojde k propadu akciového trhu, který zatím vůbec nevykazuje náznaky toho, že se světovým ekonomikám nedaří a údajně je v „teritoriu bubliny“. Vděčí za to zejména pumpování nových dolarů do oběhu, ale tento proces nemůže trvat věčně. Političtí analytici se domnívají, že takový stav může trvat ještě minimálně do voleb amerického prezidenta v listopadu 2020. Trump prostě nemůže dopustit, aby se domeček z karet zhroutil těsně předtím, než se pokusí obhájit svou pozici. A co Bitcoin? Nuž ten musí ustát prasknutí této bubliny a pokud se mu to podaří, bude to silným důkazem, že se z něj stává bezpečný přístav.
zdroj: cointelegraph.com