Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
5 důvodů, proč vstupuje Bitcoin do bullrunu podle Dana Helda z Krakenu
Šéf vývoje přední americké kryptoburzy Kraken Dan Held vyjmenoval několik důvodů, které jsou podle jeho názoru nespornými důkazy, že Bitcoin vstupuje do svého nového býčího trhu, tzv. bullrunu. Held se tímto tvrzením zařadil na seznam jiných firem a osobností, které avizovaly tuto skutečnost v předchozích dnech od analytické platformy Glassnode až po populárního tradera PlanB. Více o důvodech, které podle něj potvrzují bullrun, se dočtete zde.
Binance.US rozšiřuje své pole působnosti v USA
Americká verze nejznámější burzy Binance známá pod pojmem Binance.US rozšířila své služby i na Floridu, která se tak stala 38. americkým státem, který podporuje tuto platformu. Povolení nabízet služby koupi, prodej či obchodování kryptoměn skrz Binance.US stále neexistuje ve státech Alabama, Aljaška, Connecticut, Georgia, Havaj, Idaho, Louisiana, New York, Severní Karolína, Texas, Vermont a Washington. Burza Binance.US vznikla loni poté, co se musela hlavní platforma Binance stáhnout ze Spojených států pro přísné regulační podmínky. Binance.US se odlišuje zejména jinou nabídkou kryptoměn na obchodování. (cointelegraph.com)
CEO Ryanair: Do Bitcoinu bych neinvestovaly ani cent
Stále platí, že kryptoměny v čele s Bitcoinem mají mnoho odpůrců. V posledním období se negativním způsobem na jejich adresu vyjádřil generální ředitel letecké společnosti Ryanair. Michael O’Leary totiž v nedávném rozhovoru s The Times totiž přirovnal Bitcoin k Ponziho schématu a doporučil investorům, aby se mu obloukem vyhnuli. Více se dozvíte v tomto článku.
Spoluzakladatel Ripple: USA prohrává technologický boj s Čínou
Spoluzakladatel Ripple Chris Larsen tvrdí, že Spojené státy pro svá přísná regulační pravidla prohrávají „technologickou studenou válku“ s Čínou. Poukázal přitom i na iniciativu Číny vytvořit svou vlastní digitální měnu, což označil za velkou příležitost pro Čínu pokusit se nahradit americký dolar jako světovou rezervní měnu právě digitálním Juanem. Američany vedle toho kritizuje, že zatímco Čína v tomto směru dělá obrovské pokroky, USA udělalo v oblasti vývoje digitálního dolaru nesmírně málo a vlastně neexistuje ani oficiální iniciativa, která by vedla k dokončení takového projektu.
Zájem o CBDC roste. Potvrzují to i údaje z Google
Zájem veřejnosti o digitální verze fiatových měn, které mají v plánu emitovat centrální banky (tzv. CBDC = Central Bank Digital Currency) výrazně roste. Podle údajů z Google Trends v tomto roce vyhledávání CBDC výrazně překonává největší kryptoměnu Bitcoin (na grafu níže červenou) či kryptoměnu Libra od Facebooku (modrá).
Tyto údaje naznačují, že adopce takové verze fiatových měn by mohla probíhat rychleji, než se očekávalo. Velkou událostí by mělo být zejména uvedení digitálního juanu během olympiády v Pekingu v roce 2022, kde by měl být jakousi hlavní měnou celého sportovního svátku.
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.