Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Cardano bude konkurovat Chainlink. Volí odlišný přístup
Vypadá to tak, že Cardano by se mohlo do určité míry stát přímou konkurencí kryptoměny Chainlink (LINK). I Cardano totiž chce řešit problematiku Oracle, ale odlišným způsobem, než to dělá letošní největší štika kryptomarketu, která se dostala už na páté místo v tržní kapitalizaci. Pokud vás téma oslovilo, více se dočtete v tomto článku.
Garlinghouse varuje před růstem inflace. Kryptoměnám to ale pomůže
Generální ředitel firmy Ripple (XRP) Brad Garlinghouse, si myslí, že federální rezervní systém (FED) právě učinil rozhodnutí, které povede k dalšímu výraznému růstu inflace fiatových měn v čele s americkým dolarem. Pro kryptoměny to však může být pozitivní. Více se dočtete v tomto článku.
Binance spustila reklamní kampaň v Londýně
Největší kryptoburza Binance zahájila v Londýně reklamní kampaň propagující její novou pobočku pro klienty z Velké Británie Binance.UK. Platforma přitom ještě nebyla spuštěna, protože čeká na schválení od regulátorů. Binance.UK by měla nabízet přes 65 obchodních párů pro obchodování kryptoměn. Současná reklamní kampaň sestává především ze 17 billboardů umístěných napříč londýnskými autobusovými zastávkami. Míří hlavně na starší generace, kterým se snaží vysvětlit, že peníze procházejí evolucí a mění svou formu.(Cointelegraph.com)
Ethereum Classsic utrpělo další 51% útok
Kryptoměna Ethereum Classic se v posledních týdnech potácí v obrovských problémech. 29. srpna utrpěla tato síť další 51% útok, který způsobil reorganizaci více než 7000 bloků. Stalo se tak jen několik týdnů po aplikaci několika bezpečnostních aktualizací, které měly této hrozbě zabránit (po tom, co se předtím udály na síti dva obdobné útoky). Nadace stojící za Ethereum Classic nejnovější útok na síť potvrdila a slíbila, že pracuje na dalších bezpečnostních aktualizacích. Problémem bezpečnosti ETC je zejména současný nízký hashrate, což znamená, že stačí relativně nízká výpočetní síla na to, aby se podařilo ovládnout 51% sítě a tedy upravovat bloky. Na podobném principu funguje i Bitcoin, ale jeho hashrate je tak vysoký, že pravděpodobnost 51% útoku je u něj prakticky nemožná, protože by neměl ekonomickou logiku. (cointelegraph.com)
Oblast DeFi dosáhla dalšího významného milníku
Oblast decentralizovaného financování (DeFi) dosáhla dalšího významného milníku. V DeFi projektech je totiž aktuálně uzamčených již více než 9 miliard amerických dolarů. Největším DeFi projektem zůstává Aave s uzamčeným kapitálem přes 1,7 miliardy USD. Následuje MakerDao s 1,43, Balancer s 1,36 a Curve finance s 1,26 miliardou dolarů. Top skokanem DeFi sektoru je token YFI, který včera vzrostl o neuvěřitelných 75% a jeho cena na burze Binance stoupla na 38 883 dolarů ve stejném čase jako jeho kapitalizace překonala jednu miliardu USD. Je třeba upozornit, že cena YFI je tak vysoká zejména z důvodu, že celková supply je jen 30 000 YFI. Nejnižší hodnota tohoto tokenu byla podle CoinMarketCapu téměř tisíc dolarů.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.