Nadace Ethereum Foundation oznámila, že týmům, které pracují na Ethereum blockchainu přerozdělí granty v hodnotě 3,8 milionu dolarů. Ty mají směřovat na podporu komunity a vzdělávání, kryptografie, testu nulových znalostí (ZKP), zkušenosti vývojáře, na vývoj Ethereum 2.0 a druhé vrstvy.
Tyto finance budou přerozděleny mezi 28 společností a výzkumníků včetně blockchainové poradenské firmy Akomba Labs či firmě Beacon Fuzz, která se specializovala na hledání chyb způsobujících selhání konsensu na Ethereum 2.0.
Oznámení o tomto jednorázovém grantu přichází měsíc poté, co Ethereum Foundation oznámila budování bezpečnostního týmu pro Ethereum 2.0, jehož hlavní náplní je studování jakýchkoliv potenciálních problémů v oblasti kybernetické bezpečnosti a kryptoekonomiky příští generace kryptoměny Ethereum.
Spuštění Ethereum 2.0 je dlouho očekávanou záležitostí, ale informace o tom, kdy se dočkáme spuštění její úvodní fáze se různí. Zatímco hlavní lídr této kryptoměny Vitalik Buterin se domnívá, že se to dá stihnout ještě letos, vývojář Justin Drake naznačil, že spíše očekává její spuštění až v úvodu roku 2021.
Ethereum má aktuálně vážné problémy se škálovatelností vzhledem k obrovskému zájmu o DeFi projekty, které většinou fungují právě na tomto blockchainu a také kvůli tomu, že na Ethereum funguje většina stablecoinů. To vše vede to k ucpání mempoolu a vysokým transakčním poplatkům. Řešení problému škálovatelnosti existuje skrz druhé vrstvy, ale úspěšný přechod na Ethereum 2.0 a Proof of Stake konsenzus by tento problém odstranil nejrazantnější způsobem.
zdroj: cointelegraph.com