Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Kryptoburzy jsou ve své podstatě zranitelné. Třeba s tím počítat
Téma bezpečnosti kryptoměnových burz je po hacku burzy KuCoin, z níž zmizely kryptoměny v hodnotě přes 150 milionů dolarů, opět více než aktuální. Generální ředitel firmy ByBit Ben Zhou, který patří i mezi spoluzakladatelů burzy Binance, vv rozhovoru pro Cointelegraph zopakoval, že každá centralizovaná aplikace, kam patří i burzy s kryptoměnami, je již ve své podstatě náchylná k hacknutí. Jak se chránit se dozvíte v tomto článku.
VIDEO: Čeká nás obrovský přesun bohatství. Víte, do které generace patříte?
Jste Mileniál, Baby Boomer, nebo patříte ke Generaci Y či X? Každá z těchto generací má své typické charakteristické vlastnosti a také vlastní určitou část světového bohatství. Podívejte se na zajímavé video z dílny YouTube kanálu Zaujalo ma, ze kterého se dozvíte nejen to, do které generace patříte, ale i to, že už v nejbližších letech dojde mezi dvěma mimořádně důležitými generacemi k velkému přesunu bohatství a dotkne se to prakticky každého z nás. A zásadní vliv to může mít i na Bitcoin, který možná bude například pro generaci Alpha v její dospělosti už absolutně přirozenou záležitostí.
Vytěžit je třeba už jen 2,5 milionu bitcoinů
Společnost ChartBTC upozornila, že koncem týdne se bitcoinovým těžařům podařilo překonat hranici 18 500 000 vytěžených BTC. To znamená, že do ukončení těžby nejznámější kryptoměny zbývá vytěžit už „jen“ 2,5 milionu BTC. Proces jejich uvedení do oběhu až po posledním Bitcoinu však bude trvat ještě více než 100 let. ChartBTC zároveň upozornil, že polovina ze zbývajících 2,5 milionu BTC, bude vytěžená v následujících čtyřech letech. Více se dozvíte v tomto článku.
Humbug kolem DeFi teprve začne, tvrdí zakladatel NEO
Zakladatel kryptoměny NEO, Da Hongfei, se domnívá, že šílenství kolem decentralizovaného financování (DeFi) je jen na začátku. DeFi podle něj přináší na trh zcela nové typy aktiv, které umožňují lidem přístup k financím prakticky kdykoliv a jakkoliv. Věří, že tento nový sektor bude mít proto na budoucí ekonomiku významný dopad. Předpovídá, že lidé díky tomu v budoucnu nebudou již nutně potřebovat banky, protože se budou moci bránit na DeFi. Poukázal také na to, že lidé jsou k možnostem získávat finance i z jiných zdrojů, než bank, přirozeně otevření. Jako příklad použil finanční služby, které nabízejí firmy jako Alipay či Wech v Číně, které jsou velmi populární.
Ethereum není připraveno na DeFi šílenství
Matematik Martin Foehler, který je bývalým manažerem hedgeových fondů a zakladatelem rakouské kryptoměnové platformy Morpher, upozornil, že ačkoli je Ethereum v současnosti to nejlepší, co má blockchain průmysl, nemusí to stačit pro rostoucí šílenství okolo DeFi projektů. Tématu jsme se více věnovali zde.