Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Čeká nás u Bitcoinu zvýšená volatilita?
Takzvané Bollingerové pásmo, což je technický indikátor volatility vybraného aktiva, v případě Bitcoinu poprvé od roku 2016 kleslo pod úroveň 0,95 bodu. Může to naznačovat, že nás čeká období zvýšené volatility jeho ceny. Hodnota Bitcoinu se v letech 2019 až 2020 většinou pohybovala v rozmezí 6 000 až 12 000 dolarů, přičemž výjimkou byl březen 2020, kdy krátkodobě klesla pod 3600 dolarů v důsledku velkého výprodeje na všech trzích po vypuknutí pandemie koronaviru. V následujících měsících se však na základě zmíněného indikátoru dá očekávat, že dojde k prudším cenovým pohybům a Bitcoin se může začít výrazněji pohybovat mezi výše zmíněnými hodnotami.
BTC Monthly:
Bollinger Band Width has never been more narrow.
Volatility incoming? pic.twitter.com/JTc7OYqbU4
— Nunya Bizniz (@Pladizow) October 5, 2020
USA: Bude boj proti monopolnímu Google či Facebooku pozitivní zprávou pro kryptoměny?
Podvýbor americké sněmovny v úterý předložil zákonodárcům rozsáhlou zprávu o Big Tech společnosti v čele s Apple, Google, Facebook a Amazon, ve které bylo poznamenáno, jak tyto firmy využívají své monopolní postavení na trhu a zabraňují v růstu svým potenciálním konkurentům. Změna zákonů by v tomto případě mohla pomoci i decentralizovaným projektům. Podrobnosti naleznete zde.
Šéf Abra je v případě Bitcoinu velkým optimistou
Bill Barhydt, který je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Abra, která stojí za populární kryptopeněženkou a aplikací s jednoduchou možností nákupu a prodeje kryptoměn, si myslí, že v současnosti naznačuje růst ceny bitcoinu mnoho indikátorů. Na Twitteru dokonce konstatoval, že takovým optimistou jako je nyní (pokud jde o růst ceny bitcoinu v nejbližším období) nebyl od roku 2015 a také upozornil, že výbornou zprávou pro Bitcoin je, že současný šéf OCC, což je nejdůležitější regulátor pro bankovní sektor v USA, je velkým fanouškem Bitcoinu a technologií.(Cointelegraph)
Hacknutá burza KuCoin se vrací do plného provozu
Hacknutá burza KuCoin částečně obnovuje vklady a výběry na své platformě. 7. Října oznámila, že dokončila upgrade svého zabezpečení pro hlavní kryptoměny jako jsou Bitcoin, Ethereum (včetně ERC-20 tokenů) či Tether. Po této aktualizaci však stále není možné realizovat výběry skrz blockchainy jako jsou EOS, Tron či Omni. Burza KuCoin se stala před necelými dvěma týdny terčem hackerského útoku, během kterého z ní zmizely kryptoměny v přibližné hodnotě 150 milionů dolarů. Analytická firma Chainalysis však odhadla ztráty KuCoin až na 275 milionů dolarů. Nejnovější zprávy naznačují, že minimálně část těchto kryptoměn se podaří burze vrátit, jelikož transakce hackerů byly včas stopnuté ostatními burzami, přes které se je snažili „proprat“. Kromě toho se již údajně podařilo zadržet podezřelé a tak je možné, že tento hack nakonec vyústí k potrestání viníků. (cointelegraph.com)
Spoluzakladatel Ripple: USA prohrává studenou technologickou válku s Čínou
Chris Larsen, který patří mezi spoluzakladatele společnosti Ripple stojící za kryptoměnou XRP, řekl během LA Blockchain konference, která se v těchto dnech koná v Kalifornii, že Spojené státy americké zaostávají v závodech s Čínou pokud jde o tvorbu „nové generace globálního finančního systému“. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.
VIDEO: Kdo je Warren Buffett? (Investiční mág s přezdívkou Věštec z Omahy)
Ačkoli Warren Buffett zatím nenašel pochopení pro kryptoměny, jeho investiční strategii lze aplikovat i v tomto sektoru. Podívejte se na nové video YouTube kanálu Zaujalo ma, které je věnováno tomuto přes 90 letému pánovi s pověstí nejlepšího investora všech dob. I ve svém pokročilém věku je Buffett lídrem společnosti Berkshire Hathaway, která je symbolem dlouhodobého úspěchu a tradičního hodnotového investování. Zároveň je skromným člověkem a obrovským donorem charitativních organizaci v čele s nadací Billa Gatese a jeho manželky Melindy.