Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Buffett doporučuje mladým investorům DCA model. Funguje i u Bitcoinu
Warren Buffett doporučil mladým investorům, aby při investování do akciového trhu zvolili strategii dollar-cost average (DCA), při které dokáží nejlépe průměrovat nákupní cenu a dostat se tak z dlouhodobého hlediska k nejlepším ziskům. Warren sice není fanouškem Bitcoinu, ale portál Cointelegraph upozornil, že tato strategie, kterou doporučuje výborně funguje i u této kryptoměny. Více se dočítete v tomto článku.
Bitcoin uzavřel druhou nejvyšší svíčku v historii
Bitcoin poprvé od prosince 2017 uzavřel měsíční svíčku nad cenou 13 000 amerických dolarů a přestože se mu nepodařilo vytvořit historicky nejvyšší měsíční svíčku, která zůstává v platnosti k prosinci 2017 (13 970 USD), jde o mimořádně býčí signál. ,,Tento 13 tisícový level je důležitý, protože jsme se dostali do oblasti, v níž je z hlediska technické analýzy jen velmi malá rezistence a pravděpodobně se tedy brzy vrátíme k úrovním z konce roku 2017 – tedy k ceně 20 tisíc dolarů. Samozřejmě nejsme si jisti, zda se tak stane. Mohli bychom zůstat i v novém obchodním rozmezí, jen na trochu vyšší úrovni než v posledních 6 až 10 měsících. Možná se budeme pohybovat v rozmezí 10 000 až 13 000 dolarů,“ uvedla Chatham Woodová, která stojí v čele firmy Ark Invest. (cointelegraph.com)
Cardano spustilo Marlowe Playground. Smart kontrakty i pro neprogramátory?
Aktualizovaná Roadmap Cardano, kterou představila firma IOHK, se setkala s rozpačitý reakcemi. Zatímco Charles Hoskinson ji prezentoval jako obrovský krok vpřed, značná část komunity zůstala zklamaná zejména z termínů, které souvisejí s dokončením fáze Goguen. Dlouho očekávaná fáze Goguen, se kterou souvisí spuštění smart kontraktů, čímž by se Cardano stalo plnohodnotně konkurenční zaběhlému Ethereum, měla totiž podle předchozích prohlášení dokončit už v roce 2020. Podle aktualizované Roadmapy to však vypadá tak, že se jí dočkáme až někdy v prvním pololetí 2021. Více se dočtete v tomto článku.
Proč se XRP netěší očekávané adopce bankami?
Technologický ředitel společnosti Ripple David Schwartz se na Twitteru rozhodl vysvětlit důvody, proč se komerční banky zatím zdráhají výrazněji využívat kryptoměnu XRP jako svůj platební most, který jim umožní realizaci rychlejších a levnějších finančních převodů. Schwartz v rámci tweetů naznačil, že Ripple stále čelí množství překážek, které se odrážejí na neochotě bank používat XRP jako zúčtovací jednotku přeshraničních transakcí. Pokud vás téma zajímá, více se dočtete zde.
Šéfka Evropské centrální banky vyzvala na veřejnou diskusi o CBDC
Bývalá ředitelka MMF a současná prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová vyzvala lidi k veřejnému komentování potenciální kryptoměny Evropské centrální banky (CBDC) ,,Stále jsme ve fázi zkoumání a úvah, ale právě jsme zahájili i veřejnou diskusi, aby se mohli i samotní evropští spotřebitelé skutečně vyjádřit ke svým preferencím a říci nám, zda by byli rádi, kdyby používali digitální euro,“ uvedla ve svém projevu. Více se dočtete zde.