Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Microstrategy chce nakoupit Bitcoin za dalších 400 milionů dolarů
Společnost Microstrategy, která se na podzim tohoto roku zviditelnila tím, že nakoupila Bitcoin do vlastní zprávy v hodnotě 425 milionů dolarů, oznámila, že má v plánu nakupovat další a skutečně v nemalé hodnotě. Firma Microstrategy, v jejímž čele stojí velký fanoušek Bitcoinu Michale Saylor, potvrdila tuto zprávu jen včera, tedy 7. prosince, kdy odhalila své plány na vydání konvertibilních dluhopisů s vyšší hodnotou, což je dluhový cenný papír (dlužní úpis v podobě cenného papíru), který je možné převést na akcie emitující společnosti. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.
VIDEO: Konfiskace či zákaz Bitcoinu, nákupy Microstrategy či novinky Cardano
YouTube kanál Zaujalo ma, který každý úterý a pátek přináší přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní, o kterých jsme psali i na našem webu Kryptonovinky, přináší nejnovější vydání své rubriky, v níž se věnuje především Bitcoinu a jeho možných regulací. Dozvíte se pozitivní i negativní zprávy završeny spekulací, podle níž by mohlo v budoucnu dojít až ke konfiskaci vašich BTC. V závěru videa se kanál věnuje také kryptoměně Cardano a její zajímavým novinkám.
Regulace Bitcoinu: Ochrání ho před vládami instituce?
Téma regulace kryptoměn je stále žhavější. Během posledních pár dní se k ní vyjádřilo více předních představitelů ze sektoru digitálních měn a tak to nejzajímavější na toto téma najdete právě v tomto článku. Podle výkonného ředitele a zakladatele firmy ShapeShift.io Erika Voorheese při regulaci kryptoměn a jejich ochraně před nežádoucími zásahy ze stran vlád sehrají v budoucnu významnou roli institucionální investoři, kteří budou působit v roli jejich „ochránce“. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.
Ron Paul se bojí konfiskace Bitcoinu. Připomíná neslavný rok 1933
Bývalý kandidát na amerického prezidenta a také bývalý kongresman Texasu Ron Paul minulý týden vyjádřil své obavy ohledně potenciálních vládních zásahů vůči Bitcoinu a jiným kryptoměnám. Lidi vedle toho upozornil, aby byli v souvislosti se svými Bitcoiny obzvlášť „ostražití“. Bývalý politik mluvil o Bitcoinu v podscastu Stephana Livera, ve kterém veřejně přiznal obavy z možné konfiskace kryptoměn na způsob, jako se to stalo v minulosti se zlatem. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.
Frank Holmes z US Global Advisors: Rok 2021 bude pro zlato a Bitcoin obrovský
Generální ředitel společnosti US Global Advisors Frank Holmes v rozhovoru pro Kitco News uvedl, že digitální aktiva jako jsou Bitcoin a Ethereum budou mít v příštím roce po boku zlata mimořádně dobré výsledky. Holmes věří, že kryptoměny se v příštím roce budou těšit větší adopci kvůli svým podkladovým faktorům hodnoty. Více se dočtete zde.
Země G7 dospěly ke shodě. Regulace kryptoměn jsou nezbytné
Země G7 se na nedávném společném setkání, v jehož rámci se hovořilo o ekonomických otázkách a pandemii koronaviru, shodli na tom, že kryptoměny potřebují regulace. ,,V rámci skupiny G7 existuje silná podpora v oblasti potřeby regulace digitálních měn. Ministři a guvernéři zopakovali podporu společnému prohlášení G7 o digitálních platbách, které byly vydány v říjnu,“ uvádí zpráva z jednání. Že regulace kryptoměn je důležitým tématem zdůraznil na Twitteru i současný ministr financí USA Steven Mnuchin, který je zmínil vedle toho, co psal o COVID-19 a způsobech, jak oživit americkou ekonomiku. (cointelegraph.com)
Evropská cuentrálna banka se zabývá digitálním eurem
Holger Nauhaus, který v Evropské centrální bance (ECB) vede odvětví pro inovace a jejich integrace v rámci EU, řekl během FintechFestivalu FIF20, že nejpozději do poloviny roku 2021 evropské finanční orgány dojdou k definitivnímu rozhodnutí, zda přistoupí k iniciativě připravit digitalizovanou verzi eura. Upozornil však, že pokud k takovému rozhodněte dojde, půjde jen o rozhodnutí, které povede k počáteční fázi zkoumání digitálního eura a nikoli o rozhodnutí, že se 100% takový projekt realizuje. Půjde tedy o proces, v jehož rámci se vypracuje plán na jeho implementaci do evropské ekonomiky.(cointelegraph.com)
Facebook přejmenoval Libru na Diem. Ale nevšiml si, že už existuje
Facebook a Libra Associations se pár dní dozadu rozhodly přejmenovat název připravované kryptoměny Libra na Diem, aby tím možná tak trochu i zmírnily silný regulační tlak, který vznikl v souvislosti s tímto projektem. Mezi LIBROU, která měla být původně stablecoinem, který by kopíroval hodnotu koše cenných aktiv a „novým“ Diemem, je rozdíl i v tom, že Diem bude vázán pouze na dolar a tedy půjde o „tradičnější stablecoin“. Problém je však v tom, že značka Diem má ochrannou známku, čehož si ve Facebooku zřejmě ani nevšimli. Kritizuje to spoluzakladatel firmy a významný evropský FinTech investor Chris Adelsbach, který upozornil, že jsou připraveni podniknout vůči Facebooku právní kroky pokud neustoupí od myšlenky používat tento název. ,,Facebook nevynaložil ani tolik úsilí, aby si ověřil, zda náhodou neexistuje další Diem ve finančních službách. (Cointelegraph.com)