Bitcoin překonává všechny historické rekordy a otázka, kdo to teď kupuje, se opakuje ze strany „gamblerů“ stále častěji. Všechny důkazy však naznačují, že instituce to pojaly ve velkém a neztrácejí dech. Přinášíme vám přehled top zpráv tohoto týdne.
Bitcoin
Jaké jsou naše očekávání od roku 2021 z pohledu Bitcoinu a celého kryptotrhu? Tomuto tématu jsme se věnovali v tomto podrobném článku a zpracovali jsme ho i formou videa na našem YouTube:
Když zohledníme fakt, že Bitcoinů existuje aktuálně něco přes 18,5 milionu a podle odhadů jsou zhruba čtyři miliony „pryč“ (z důvodu, že jejich původní držitelé k nim ztratili přístup), tak působí informace o tom, že pouze 29 společností aktuální drží 1 150 000 BTC opravdu šokujícně. Jde totiž o více než 5% jeho současné nabídky. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.
TIP: Zprávy dne najdete každý pracovní den i na našem YouTube!
Že Bitcoin čelí kvůli rostoucí poptávce ze strany institucí krizi nabídky a likvidity a v konečném důsledku to může mít na jeho cenu pozitivní vliv, jsme psali v tomto článku.
Nastartoval Paul Tudor Jones nezastavitelný proces? Koncem roku 2020 potvrdili ambici kupovat Bitcoiny další firmy obchodované na burzách. Nuž a senátor města Miami naznačil, že by mohl lobovat za nákup Bitcoinu do městské pokladny.
Bitcoin v úvodu roku 2021 vytvořil své nové all-time-high už i vůči zlatu. Tento fakt může zlatu v následujících letech potenciálně i škodit, protože někteří analytici avizují přesun kapitálu ze zlata právě do BTC.
Nouriel Roubini, který je známým kritikem Bitcoinu, si myslí, že Bitcoin čekají po příchodu nové vlády Joea Bidena špatné časy. Janet Yellenová, která byla v minulosti jeho šéfkou, a podle všeho se stane novou Ministryní financí, prý půjde po Bitcoinu ještě tvrději, než odcházející šéf tohoto úřadu Steven Mnuchin.
Jedním z důkazů, že v Bitcoin důvěřují instituce dlouhodobě a ne jen spekulativně na krátký čas, je investice veřejně obchodované firmy Marathon Patent Group, která učinila historicky největší objednávku těžebních ASIC minerů. Konkrétně za 170 milionů dolarů.
Rok 2021 by mohl být i ve znamení rostoucího trendu popularity investování do akcií společností, které obchodují nebo podnikají s kryptoměnami. Jinak řečeno šlo by o alternativní způsob investování do kryptosektoru bez aktivní účasti ve formě vlastnění kryptoměn. Tématu jsme se věnovali zde.
Altcoiny
Tyler Winklevoss stojící v čele burzy Gemini si myslí, že aktuálně nejvíce podhodnocenou kryptoměnou je Ethereum.
https://www.kryptonovinky.sk/ethereum-je-najpodhodnotenejsia-kryptomena-hlasi-winklevoss/
Kryptoměna XRP má obrovské problémy. Burzy a fondy od ní dávají po oznámení žaloby na firmu Ripple (která za ní stojí) ze strany Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) ruce pryč. Psali jsme o tom i zde. šéf Cardano Charles Hoskinson se mezitím vyjádřil, že XRP podle něj v současnosti cenný papír určitě není (to je důvod žaloby ze SEC), ale v minulosti to mohlo být trochu jinak.
Krásný růst ceny v průběhu uplynulých dnů předvedly kryptoměny Polakdot, Binance Coin a Cardano. V tomto článku jsme se věnovali možným důvodům.
Kryptoměně Polakdot jsme se věnovali i v tomto článku, ve kterém jsme shrnuli její úspěšný rok 2020 a naznačily, že ten nový může být ještě zdařilejší.
https://www.kryptonovinky.sk/polkadot-ma-za-sebou-skvely-rok-2020-ten-novy-moze-byt-este-lepsi/