Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Bitcoin dosáhl nové ATH a je v TOP10 nejhodnotnějších aktiv
V době, kdy se mainstreamová média začala předbíhat v tom, které poukáže na výraznější cenový propad Bitcoinu v předešlých dnech (což bylo samozřejmě absurdní přirovnání ohledem na jeho výkonnost v posledních měsících) je Bitcoin překvapil dalším pozoruhodným růstem. V době psaní tohoto článku můžeme s radostí oznámit, že Bitcoin ve středu vytvořil své další nové ATH. Poprvé se totiž obchoduje nad úrovní 36 000 dolarů. Bitcoin se díky dalšímu pozoruhodnému růstu dostal v žebříčku AssetDash.com, který reflektuje hodnotu nejhodnotnějších společností, do první desítky. V onom čase byl dokonce už na osmém místě. Více se dočtete v tomto článku nebo si pusťte naše video:
Regulátor OCC umožní federálním bankám používat stablecoiny a blockchain
Co regulátor, to jiný názor na Bitcoin a kryptoměny. V USA se názory na to, jak regulovat kryptosektor napříč různými orgány výrazně odlišují. Zatímco SEC straší žalobou na Ripple, což znervózňuje i zbytek altcoinové scény, FinCEN chce nehorázným způsobem regulovat kryptoměnové transakce, v Kongresu se baví o zákonu s názvem StableAct, tak regulátor Úřad kontrolora měny (OCC) mezitím oznamuje pozitivní zprávu pro adopci digitálních aktiv. O co jde se dozvíte v tomto článku nebo v našem videu:
Co udělala Grayscale se svými XRP? Uphold za XRP stojí
Jeden z nejdůležitějších hráčů v sektoru kryptoměn firma Grayscale Investments, která má pod kontrolou již přes 500 000 BTC, nabízí institucionálním investorům nejen možnost investice do Bitcoinu, ale i do více altcoinů. Dlouho v její nabídce figurovala i kryptoměna XRP a na ni navázaný regulovaný investiční produkt, ale podle nejnovějších zpráv už ne. Mezitím se burza UpHold postavila na stranu XRP a Ripple a nadále podporuje obchodování této kryptoměny. Více se dočtete v tomto článku nebo z videa:
Významné firmy se spojily v boji proti nařízením FinCENu
Americký FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) se snaží prosadit nařízení, které by výrazným způsobem ovlivnila kryptoměnové transakce v rámci americké jurisdikce, což by mohlo mít mimořádně negativní vliv na adopci této nové technologie v USA. Mnohé přední americké společnosti podnikající v tomto průmyslu se proto spojily, aby společně bojovaly proti současnému návrhu, který byl v pondělí ve fázi připomínkování. Mezi lídry iniciativy patří americké směnárny Coinbase, Kraken, či firmy Square a Andressen Horowitz. Tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku, ale také ve videu:
Zajímavý nový způsob jak se zapojit do stakingu Ethereum
Ve včerejším článku jsme zmiňovali rostoucí problémy s vysokými transakčními poplatky na blockchainu Ethereum, které souvisí hlavně s omezenými scaling možnostmi tohoto blockchainu fungujícího podobně jako Bitcoin na Proof of Work konsensu (těžbě). Finálním řešením tohoto problému má být dokončení nové generace Ethereum 2.0 v podobě kompletního přechodu na Proof of Stake (PoS). Jeho úvodní fáze již započala, ale má svá omezení týkající se stakingu a uzamykání mincí ETH. Přišlo však zajímavé řešení. Podrobnosti se dočtete v tomto textu nebo dozvíte z videa:
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.