Generální ředitel firmy Ripple Brad Garlinghouse se poprvé podrobněji vyjádřil k žalobě ze strany Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC), která se domnívá, že Ripple v minulosti prodávala kryptoměnu XRP jako neregistrovaný cenný papír.
Brad Garlinghouse, který je do sporu se SEC (Americkou komisí pro cenné papíry a burzy) sám „namočený“, protože předmětem žaloby je i skutečnost, že mu byla vyplacena firmou Ripple „tlustá“ odměna v podobě stovek milionů dolarů po údajně nezákonném prodeji tokenů XRP, se k tomuto tématu vyjádřil na Twitteru.
Garlinghouse v první řadě důrazně popřel tyto obvinění. Uvedl, že SEC nemůže dokázat, že šlo o nelegální prodej cenných papírů a že firma Ripple je na správné straně faktů a historie, což se časem dokáže.
Šéf Ripple zároveň překvapil informací, že před podáním žaloby ze strany SEC se chtěli s tímto regulátorem dohodnout mimosoudně (překvapující je to z důvodu, že dosud bylo prezentováno spíše to, že Ripple se nechtěla dohodnout, protože chce dokázat nevinu u soudu a nechce platit pokutu pozn. red.). ,,Snažili jsme se a budeme se nadále snažit s novou administrativou SEC (po výměně vlády) vyřešit způsobem, aby komunita XRP mohla pokračovat v inovacích, aby byli spotřebitelé chráněni a řádné trhy byly zachovány,“ uvedl.
Garlinghouse tvrdí, že nedokáže ovlivnit kroky burz a jiných platforem, které se v současnosti rozhodly pozastavit obchodování s XRP nebo tuto kryptoměnu kompletně odstranit ze své nabídky. ,,Ripple nemá žádnou kontrolu nad tím, kde je XRP uvedeno a kdo je jeho vlastníkem,“ upozornil a zdůraznil, že XRP je open-source decentralizovaná kryptoměna, která se z 95% obchoduje mimo území Spojených států.
Šéf Ripple se však bohužel nijak nevyjádřil k obviněním, podle kterých měla firma Ripple v minulosti platit burzám a směnárnám za to, aby zalistovaly XRP do své nabídky a aby propagovaly tuto kryptoměnu v rámci jejich možností.
CEO firmy, která stojí za jednou z nejdéle obchodovaných kryptoměn zároveň přiznal, že ho zklamal odchod jednoho z největších investorů firmy Tetragon, která vlastnila 1,5% společnosti. Využil to však na to, aby poukázal na ostatní investory, kteří navzdory žalobě nadále firmě Ripple důvěřují.
Brad Garlinghouse očekává, že optimističtější scénář nastane pro Ripple po příchodu nové vlády, která by mohla být údajně nakloněnější inovacím v oblasti blockchain technologií. Zároveň doufá, že v roce 2021 bude zaveden zákon o digitální komoditní burze.
,,Od nedostatečné jasnosti ohledně pravidel jsme se dostali v USA až k regulačnímu chaosu. Od nové administrativy očekáváme, že bude znovu zavedena #DCEA / legislativa zdravého rozumu, která poskytne jasnost celému tomuto odvětví.“
zdroj: cointelegraph.com