Šéf společnosti IOHK a zakladatel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson opět potvrdil, že velkou perspektivu pro blockchain technologii vidí zejména v rozvojových zemích. IOHK, ale i celé Cardano proto výrazně zaostřuje zejména na africký kontinent.
Hoskinson v rozhovoru pro portál Cointelegraph poznamenal, že do tří let může produkty decentralizovaného financování (DeFi), které se v současnosti budují zejména na blockchainu Ethereum, používat 100 milionů Afričanů. V onom období pochopitelně věří, že svou roli sehraje v tomto aspektu kromě Ethereum i Cardano.
,,Kdo vlastně bude dělat peer-to-peer půjčky? Kdo zajistí peer-to-peer pojištění? Kdo bude dělat peer-to-peer platby? Mám pro vás novinku. Nebude to žádný chlapík žijící v New Yorku.“
Hoskinson naznačil, že Cardano má již nyní rozjeté v Africe několik partnerství a proto zde sehraje v oblasti DeFi zásadní roli. Afriku vnímá jako mimořádně důležitou zákaznickou základnu, která je zajímavá i tím, že nečelí žádnému těžkopádnému regulačnímu prostředí, jako je tomu ve vyspělejších zemích západu.
Rozvojové země jsou podle jeho názoru mnohem flexibilnější co se týče regulací, což umožní v následujících letech rychlejší adopci kryptoměnových inovací. ,,Neexistuje tam žádný JP Morgan Chase. Neexistuje tam žádný masivní starý finanční systém, který by dominoval a všechno kontroloval,“ upozornil.
Defi podle Hoskinsona v konečném důsledku vytvoří likviditu pro nejchudších lidí na světě a umožní jim budovat bohatství, vedle toho, jak si ho budou schopni i chránit. ,,Za tímto účelem jsme postavili Cardano.“
My doplňujeme, že Cardano má v oblasti defi projektů smělé ambice. Stále však čeká na spuštění fáze Goguen, která přinese na tento blockchain dlouho očekávanou možnost vytváření smart kontraktů. Očekává se, že se tak stane již v následujících měsících. Zatímco však jde jen o příslib, defi projekty na tomto blockchainu fungovat nemohou a tak stále hraje dominantní roli v tomto sektoru především Ethereum.
zdroj: cointelegraph.com