Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přináší vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Bitcoin má nejvyšší volatilitu od vypuknutí pandemie koronaviru
Realizovaná volatilita Bitcoinu, která zohledňuje kolísání jeho ceny v horizontu 30 dní, je podle analytické platformy Skew nejvyšší od března 2020, kdy vypukla pandemie koronaviru, což se výrazně podepsalo na jeho tehdejším prudkém propadu ceny. Skew upozornila, že za poslední měsíc se volatilita Bitcoinu odchýlila od své průměrné ceny až o 103%, k čemuž přispělo jednak překonání ceny 41 000 dolarů, tedy vytvoření historického ATH, a také prudký propad ceny 11. ledna. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.
Microstrategy nakoupila další Bitcoiny a tvrdí, že zájem mají „tisíce“ firem
Společnost Microstrategy, která se zviditelnila v průběhu minulého roku skupováním Bitcoinu nejprve za 425 milionů dolarů a ke konci roku za dalších více než 650 000 000 USD, potvrdila, že nakoupila v lednu další. Firma Michaela Saylora v pravidelném podání pro Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) potvrdila, že nakoupila dalších 314 BTC za průměrnou cenu 31 808 dolarů. Microstrategy tak využila nedávný propad ceny BTC a investovala do něj dalších 10 milionů dolarů. Aktuálně tak má pod kontrolou již 70 784 BTC za průměrnou nákupní cenu 16 035 USD za 1 BTC. Michael Sayor, CEO této firmy, zároveň informoval, že o Bitcoin mají zájem tisíce dalších firem. Více se dozvíte ve videu níže a také v tomto našem článku.
HODL: Z burz odchází rekordní množství Ethereum (ETH)
Důležitým on-chain ukazatelem, který naznačuje, kterým směrem se může hýbat cena dané kryptoměny ve střednědobém nebo dlouhodobém horizontu, je statistika vypovídající o přílivu a odlivech dané kryptoměny na burzy, respektive pryč z ní, na soukromé peněženky. Jinak řečeno, pokud dané kryptoměna míří ve větším množství ze soukromých peněženek na burzy, dá se předpokládat, že jejich majitelé mají zájem tyto kryptoměny prodat. Když však kryptoměny míří z burz na soukromé peněženky, vypovídá to o strategii jejich dlouhodobého držení (hodlování). To je signál, který naznačuje, že cena může jít výš. V případě Ethereum to na základě tohoto předpokladu vypadá tak, že cena by mohla jít ještě výše. Jak upozorňuje několik analytických agentur, množství Etherů, které jsou na burzách, nadále prudce klesá. Tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v tomto našem článku.
Bitcoin ETF: Po VanEck žádá o schválení i Valkyrie Digital Assets
O víkendu jsme vás informovali, že společnost VanEck podala na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) novou žádost o schválení Bitcoinu ETF. Tedy povolení produktu, který dosud SEC nikomu neschválila. Jen pár dní od oznámení VanEck se o totéž snaží i firma Valkyrie Digital Assets, dceřiná společnost investiční společnosti Valkyrie Investments. Jak jsme naznačili již v úvodu, Bitcoin ETF je produkt, na který SEC ještě nikdy nedala povolení. Žádostí přitom bylo mnoho. Dosavadním tradičním zamítavým vysvětlením SEC bylo konstatování, že cena Bitcoinu může být snadno manipulovatelná neregulovanými burzami. Podrobněji jsme se tématu věnovali v tomto článku, ale i v našem videu:
POKUD se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.