Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
O velkém nákupu Tesly: Saylor Muskovi děkoval, Schiff kritizuje
Elon Musk po dvou týdnech opět výrazným způsobem ovlivnil cenu Bitcoinu. Zatímco koncem ledna se o to postaral jen malou zmínkou o Bitcoinu ve svém profilovém popisu na Twitteru, včera šlo o větší věc. Nejhodnotnější automobilka světa, které šéfuje, totiž potvrdila, že koupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů. Tesla, která učinila z Elona Muska nejbohatšího muže na světě (nebo Musk udělal z Tesly nejhodnotnější automobilku?), to potvrdila ve svém podání na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), v němž uvedla, že k nákupu Bitcoinu došlo v průběhu ledna 2021. Tesla také potvrdila, že plánuje v dohledné době začít nabízet své vozy i za Bitcoiny (BTC). V tomto článku a také ve videu níže se věnujeme tomuto tématu podrobněji.
Zaostří na Bitcoin po Tesle i největší gigant Apple?
Ještě předtím, než společnost Tesla oficiálně potvrdila, že nakoupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů se spekulovalo, že pokud automobilka Elona Muska jednoho dne nakoupí BTC, rozpoutá tím novou lavinu institucionálního zájmu o nejznámější kryptoměnu. Necelý den po oznámení této novinky proto již intenzivně spekuluje, kdy se k Tesle přidá i firma Apple, vůbec nejhonosnější společnost na trhu s kapitalizací přes 2,23 bilionu dolarů. Pokud vás zajímá více, pusťte si video níže, nebo si přečtěte celý náš článek.
Město Miami se připravuje na koupi Bitcoinu
V době, kdy Bitcoin vytváří svá nová historická maxima a míří k ceně 50 000 USD, by mohl po firmě Tesla k dalšímu šílenství okolo nejznámější kryptoměny přispět i senátor slunečního města Miami Francis Suarez. Ten totiž oznámil, že Miami by mohlo již brzy nakoupit Bitcoin do svých městských rezerv. Tématu jsme se věnovali ve videu a také v tomto článku.
Instituce se hrnou do Ethereum, hodnota DeFi pokračuje v růstu
Společnost CoinShares upozornila, že z pohledu institucionálního zájmu byla v minulém týdnu jedničkou na trhu kryptoměna Ethereum, která v tomto směru snad poprvé v historii překonala Bitcoin. Zpráva CoinShares uvádí, že do Ethereum „nalily“ instituce během daného období více než 195 milionů dolarů, což představovalo zhruba 80% z celkové investované částky 245 milionů USD. Přispět k tomu mohla i skutečnost vstupu Ethereum na burzu CME v podobě Ethereum futures kontraktů. Pokud vás zajímá více, pusťte si video níže, nebo si přečtěte náš článek.
Cardano: IOHK je v závěrečné fázi velké africké dohody
Společnost IOHK, která stojí za vývojem kryptoměny Cardano (ADA), je podle ředitele této společnosti pro oblast Afriky John O’Connorovi velmi blízko, aby úspěšně dotáhla do konce důležitou smlouvu spojenou s významnou částí „černého kontinentu“. Afrika je dlouhodobě označována za potenciální „ráj“ pro rozvoj blockchain technologie vzhledem k tomu, že má nedostatečně vybudovanou finanční infrastrukturu a nezatěžují ji přísné regulace typické pro západní svět. Jen málo kryptoprojektů však podniká v Africe konkrétní kroky. Neplatí to však o Cardano, které dlouhodobě tvrdí, že právě Afrika je tou oblastí, na kterou se chce primárně soustředit. Tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v tomto článku.
Co je to Polkadot (DOT)? Kde se dá kryptoměna DOT koupit?
Mezi největší kryptoměny podle tržní kapitalizace patří i kryptoměna Polkadot a její mince DOT. Jejím autorem je bývalý vysoce respektovaný vývojář Ethereum Gavin Wood. V tomto článku vás provedeme základními vlastnostmi tohoto mimořádně perspektivního projektu.
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.