Kryptoměna Cardano (ADA) má z pohledu růstu hodnoty za sebou jedno z nejpovedenějších období své existence, ale na to „pravé ořechové“ se v souvislosti s ní stále čeká. Má jít o definitivní dokončení éry Goguen, která s sebou přinese dlouho očekávané smart kontrakty. Až díky nim se může stát plnohodnotnou konkurencí pro Ethereum (ETH).
Goguen je fáze, která je nezbytná pro budoucnost i prosperitu této kryptoměny. Bez smart kontraktů je totiž Cardano jako takové prakticky nepoužitelné. S érou Goguen je zároveň z tohoto důvodu spojována i největší míra kritiky. Mnozí se totiž domnívají, že tato éra měla být dodána už dávno.
K tomuto tématu se vyjádřil na Twitteru i samotný zakladatel Cardano a současný ředitel společnosti IOHK, která pracuje na jejím vývoji, Charles Hoskinson. Učinil tak v reakci na příspěvek od YouTuber „The Cryptoviser“, který v tweetu upozornil:
,,Abych to dal do kontextu. Byli jsme ujištěni, že Goguen se spustí v roce 2020, ale nespustil se. Pak řekli, že to bude v prvním čtvrtletí 2021, takže jsem přidal pár týdnů. Mnoho lidí se nyní tváří, jakoby se vždy tvrdilo, že to bude ve druhém čtvrtletí 2021. Ale nebylo. Toto je důvod, proč lidé nazývají tento projekt Car-Delay-no (delay = zpoždění). Jen píšu to, co si všichni myslí.“
Hoskinson na jeho tweet reagoval takto:
,,Toto je příklad úmyslných dezinformací a šíření FUDU (poplašných zpráv). Opakovaně jsme říkali, že budou tři HFC (hardforky) pro fázi Goguen. Vydali jsme dva ze tří. Jednu v prosinci. Druhou v březnu. Jdeme podle plánu. Přestaň lhát Cryptovisere.“
Hoskinson je z uvedeného přesvědčen, že s datem spuštění éry Goguen nezaváděli. V komentářích pod jeho tweety mu však mnozí nedali úplně za pravdu a uznali stranu i Cryptoviserovi.
Pointou kritiky uživatelů, mezi nimiž byli i mnozí dlouhodobí hodleři, je zejména to, že Cardano, respektive Hoskinson, mluvil loni vícekrát o Goguenu ve smyslu, že přijde už koncem roku 2020, přičemž patřičně nezdůraznil, že jde jen o úvodní fázi Goguen ( první ze tří hardforků) a nikoli o spuštění smart kontraktů.
Cryptoviser tedy minimálně naznačil, že informace by měly být zprostředkovávány komunitě srozumitelněji. Pokud by totiž komunita byla dostatečně informována v roce 2020 o tom, že smart kontrakty budou až součástí třetího hardofku s názvem Alonso, možná by Cardano aktuálně nemělo tolik adresované kritiky.
Zpožděné i zprávy z Afriky
V těchto dnech se zároveň očekávalo, že Cardano potvrdí dlouho očekávané novinky ohledně Afriky. Podrobnosti o velké spolupráci, která by se měla dotknout v horizontu dalších dvou let potenciálně 100 milionů lidí, měly být zveřejněny již koncem února. Dodnes však žádný oficiální informace prezentovány nebyly. Charles Hoskinson ve svých pravidelných AMA přiznal, že měli písemné ujištění v Etiopii, že k oznámení dojde v únoru, ale nestalo se tak. Komunita si tedy prostě musí na novinky ještě počkat a když se tak stane, pravděpodobně na to použijí agenturu Reuters.
https://www.kryptonovinky.sk/cardano-iohk-je-v-zaverecnej-faze-velkej-africkej-dohody/
Bloomberg přidal Cardano na svůj terminál
Portál BeinCrypto mezitím informoval, že kryptoměna Cardano se stala součástí takzvaného „Bloomberg terminálu“, který sleduje ceny nejznámějších kryptoměn. Tuto informaci lze vnímat hlavně jako věc prestiže a formu reklamy pro tento projekt.
#Cardano was just added to Bloomberg Terminal 🙂 pic.twitter.com/vcpVGpwTEA
— Jérôme 🇫🇷 (@CryptoJeromeFR) March 14, 2021
Minulý týden jsme vás informovali, že Cardano se v průzkumu brokera Voyager stalo překvapivě jedničkou mezi americkými investory pokud jde o otázku, která kryptoměna má největší potenciál dalšího výrazného růstu hodnoty.
https://www.kryptonovinky.sk/prekvapujuci-uspech-cardano-v-prieskume-no-aj-kritika-k-vyvoju/