Jeden ze spoluzakladatelů Ethereum (ETH) Anthony Di Iorio se rozhodl definitivně opustit kryptosektor. Jako důvod uvedl, že se necítí být v tomto segmentu v bezpečí. Zároveň poznamenal, že kryptoměny jen ve velmi malé míře ovlivňují životy běžných lidí.
Anthony Di Iorio je dalším ze série spoluzakladatelů Ethereum, který definitivně opouští tento projekt. Podobně jako on se rozhodli opustit svět kryptoměn a zaměřit se na jiné typy podnikání v minulosti i Amir Chetra a Jefrrey Wickle.
V kryptosektoru, ale ne přímo u Ethereum, zůstali Charles Hoskinson a Gavin Wood. První jmenovaný se stal hlavní tváří kryptoměny Cardano (ADA) a druhý zas kryptoměny Polkadot (DOT). Právě tyto dvě kryptoměny jsou označovány za potenciální hlavní konkurenci Ethereum.
Na pracích souvisejících s Ethereum se už nepodílejí ani Joseph Lubin a Mihai Aliso. Lubin založil firmu ConsenSys a Alisa společnost AKASHA project. Jde o firmy, které pracují na aplikačních řešeních postavených na Ethereum, čili jsou s touto kryptoměnou úzce spjaty.
Přímo u Ethereum z řad spoluzakladatelů z roku 2014 zůstal už jen Vitalik Buterin, hlavní tvář Ethereum, který se nadále intenzivně zapojuje do všeho, co souvisí s touto kryptoměnou.
Di Iorio se chce od kryptoměn distancovat
Pokud jde o Anthonyho Di Iorioa, který se svého času podle magazínu Forbes dostal na seznam kryptomiliardářů, svůj odchod odůvodňuje tím, že jeho profil se stal „rizikový a necítí se z toho nadšený“. ,,V tomto prostoru se necítím zcela v bezpečí. Pokud se začnu soustředit na větší problémy, myslím si, že s tím budu více v pohodě.“
Di Iorio chce prodat i své úspěšné projekty Decentral a Jaxx, přičemž stovky milionů dolarů, které by za ně mohl dostat, chce přijmout ve formě tradičních fiatových peněz, nebo jako kapitál v jiné firmě. Jinak řečeno kryptoměny jako platidlo neakceptuje.
,,Chci se diverzifikovat tak, abych nebyl považován za kryptočlověka,“ doplnil. ,,Chci řešit složité problémy. V případě potřeby do toho začlenit i kryptoměny, ale mnohdy to tak není … Existuje jen opravdu malé procento příležitostí, kdy je (kryptoměny) svět potřebuje.“
zdroj: cointelegraph.com