Začátečníci jsou ve světě kryptoměn náchylní na množství chyb, které je čekají na každém rohu. Jen malé procento nováčků se dostatečně vzdělává, aby se těmto chybám vyhnuli – což je opět další chyba. V průzkumu od CryptoVantage se blíže podíváme na zajímavé statistiky.
Největší chyby
Mezi největší chybu, kterou začátečníci dělají, patří dobře známý panic-sell. Emoce jsou obzvlášť na volatilním trhu s kryptoměnami velkým nepřítelem i zkušenějších obchodníků. Až 38,2% respondentů uvádí, že takovou chybu už udělali. Naopak mezi nejméně častou chybu označili ztrátu hesla – „jen“ 12,5% dotázaných
Nejčastěji podvody
Je dobře známo, že oblast kryptoměn je rájem pro podvodníky. Ať už se jedná o jednodušší nebo sofistikované podvody, začátečník se může do takové pasti velmi snadno chytit. Důležité je opět studovat pozorně základy kryptoměn a v případě nejistoty se vždy raději zeptat někoho zkušeného. Zapamatujte si, že je vždy lepší se zeptat na první pohled možná primitivní otázku, než později oplakávat ztracené kryptoměny.
Z dotazovaných respondentů se až 32,6% stalo obětí podvodu, což je skutečně alarmující číslo. Průměrná ztracená suma v důsledku podvodu představuje 538 dolarů, což vůbec není zanedbatelná částka. Mezi nejčastější typy podvodů patří podvodné maily, falešné weby (phishing) a rovněž falešné aplikace, například mobilní peněženky. Právě phishing podvody stály okradené nejvíce peněz, téměř 1000 dolarů v průměru.
92% dotazovaných následně uvedlo, že po takové negativní zkušenosti si zvýšili bezpečnost svých účtů a peněženek. Těmto podvodům by se však dalo jednoduše předejít, kdyby každý dbal na bezpečnost už od začátku.
Vzdělávat se je klíčové
Neustále se vzdělávat je klíčem k úspěchu. Tak, jak se rozvíjí oblast kryptoměn, rozvíjí se i fantazie a metody podvodníků, kteří často přicházejí s novými sofistikovanými metodami, jak okrást své oběti. Vždy se však řiďte několika základními pravidly:
Nikdy nikomu nedávejte svůj seed, případně přihlašovací údaje, žádný legitimní provozovatel ani osoba je od vás nebude požadovat
Nikdo vám nic nedá zadarmo, pokud ano, je to téměř jistě podvod
Pokud si nejste jisti, vždy se raději zeptejte. Můžete využívat například jednu z mnoha krypto skupin na Facebooku
Bezpečnost má být na prvním místě, základem je 2 faktorová autentifikace
Nepoužívejte nikde stejné heslo a už vůbec ne na přístup k mailu a k účtu na burze.
Co se týče první ankety, ovládnout své emoce je klíčem k úspěšným obchodům. Vždy mějte předem stanovenou strategii, které se budete poctivě držet. Nedovolte chamtivosti, aby vás ovládla. Rovněž do kryptoměn neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit. Příliš vysoké investice, na kterých přímo závisí vaše živobytí v reálném životě mohou způsobit právě to, že podlehnete panice nebo chamtivosti. V obou případech skončíte téměř jistě ve ztrátě.
Viz také: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a cíle, ale který z nich má větší šanci uspět?
Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty
Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.
https://www.kryptonovinky.sk/navod-ako-pouzivat-trading-botov-nastavenie-statistika-ziskov-tipy-recenzie-a-rizika/
zdroj: CryptoVantage