Přes víkend se proháněla kryptoměnovými médii překvapivá zpráva o odchodu Briana Brookse z čela kryptoměnové burzy Binance.US, která je jakousi americkou nezávislou odnoží největší kryptoburzy na světě Binance.
Brian Brooks, který ještě nedávno vedl Úřad kontrolora měny (OCC) a ještě předtím pracoval ve vedení burzy Coinbase, se stal CEO Binance.US jen v květnu 2021, kdy nahradil v této pozici Cathetine Coleyovouu. V onom čase zároveň konstatoval, že chce udělat z Binance.US největší kryptoburzu v USA.
Brooks svůj odchod z Binance.US oznámil na sociální síti Twitter, kde napsal: ,,Navzdory rozdílům ve strategickém směřování přeji svým bývalým kolegům mnoho úspěchů. Přijdou mnohé vzrušující věci!“
Greetings #crypto community. Letting you all know that I have resigned as CEO of @BinanceUS . Despite differences over strategic direction, I wish my former colleagues much success. Exciting new things to come!
— Brian Brooks (@BrianBrooksUS) August 6, 2021
Pro kryptoměny udělal v USA dost
Brian Brooks během působení v čele Úřadu kontrolora měny (OCC) přispěl k prosazení několika crypto-friendly legislativ. Jelikož stál v čele regulátora, který má dohled nad bankami, výrazně pomohl k přijetí pokynů, které umožnily bankám používat platební systémy založené na blockchain technologii, či dokonce vydávat vlastní digitální aktiva – stablecoiny. „Brookskovy zákony“ jinak řečeno pomohly americkým bankám otevřít si dveře do kryptosektora.
Zhao mu poděkoval přes Twitter
Na odchod Briana Brookse z Binance.US reagoval na Twitteru i zakladatel Binance Changpeng Zhao (CZ). ,,Brianova práce pro Binance.US byla neocenitelná a doufáme, že bude i nadále nedílnou součástí růstu kryptoodvětví a bude bojovat za regulace, které správným způsobem pohnou našim odvětvím. Přejeme mu do budoucna vše nejlepší.“
Překvapená komunita
Vzhledem k četným zprávám z posledních týdnech o problémech Binance s regulátory se začalo ve velkém spekulovat, zda Brooksův odchod nesouvisí právě s tím. Nutné je však poznamenat, že Binance.US je na burze Binance nezávislá a funguje v souladu s americkými zákony. Za tímto účelem i Binance.US v roce 2019 vznikla, protože Binance nemohla dále poskytovat své služby americkým občanům. Spojovat tedy problémy Binance s odchodem Brookse z Binance.US je zatím spíše spekulativní, než založené na konkrétních faktech.
Jiní se domnívají, že Brooks možná vyhodnotil současnou situaci na kryptotrhu tak, že je pro něj prospěšnější odejít z kryptosektora a věnovat se jinému segmentu.
,,Něco není s Binance v pořádku. Cathrine Coleyhová (po odchodu z Binance.US) už ani netweetla. Brian Brooks odchází. Mě zablokovali. Rug Pool se blíží,“ nastínil katastrofální scénář uživatel „Dxron – I Stream Whale Money,“ který sice zjevně konspiruje, ale poukazuje na nedovysvětlený příběh Cathierine Coleyhové, po které se po odchodu z čela Binance.US jakoby slehla zem.
https://twitter.com/Dxron2/status/1424022626872274945
Zajímavý tweet k tématu uveřejnil i známý kryptoinfluencer Ivan on Tech, který poznamenal: „Brian Brooks ví o něčem velkém“.
Brian Brooks knows something big 🤔 https://t.co/lLhErXNBw4
— Ivan on Tech 🚀 Building Moralis (@IvanOnTech) August 6, 2021
Binance bojuje o svou reputaci
Nečekaný odchod Brookse z Binance.US zjevně nenahrává burze Binance v boji za lepší image po negativních zprávách z posledních týdnů. Přestože Binance.US je na Binance oficiálně nezávislá, jde o společnosti, které jsou si z pohledu marketingu, know-how, svého vedení a technologii velmi blízké. Varování regulátorů před používáním burzy Binance, až po zprávy o ukončení podpory SEPA plateb v Evropě, zrušení možnosti obchodování tokenizovaných akcií, pozastavení derivátových obchodů v evropských zemích a omezených výběrech BTC pro neověřených klienty, totiž v kombinaci s nečekaným krokem Brookse burze do karet nenahrávají. Přesto však zůstává z pohled objemů obchodování suverénně největší na světě.
zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co