Včera zasáhla oblast kryptoměn velmi nepříjemná zpráva. Hackerovi se po úspěšném útoku na cross-chain Poly Network podařilo ukrást stovky milionů dolarů. Jedna se o největší úspěšný útok hackerů v oblasti kryptoměn.
Smutné zprávy
V tweetu zveřejněném dnes odpoledne společnost Poly Network odhalila, že se stala obětí hackerského útoku, ve kterém v rámci sítí Binance Smart Chain, Ethereum a Polygon ztratila kryptoměny v hodnotě více než 600 milionů dolarů. Poly Network uvádí adresy, na které byly převedeny finanční prostředky ve stejném vlákně na Twitteru, přičemž požaduje, aby si mineři a burzy přidali tyto tokeny a adresy na blacklist a neumožnili tak hackerovi někam je poslat / zpeněžit.
Important Notice:
We are sorry to announce that #PolyNetwork was attacked on @BinanceChain @ethereum and @0xPolygon Assets had been transferred to hacker's following addresses:
ETH: 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963
BSC: 0x0D6e286A7cfD25E0c01fEe9756765D8033B32C71— Poly Network (@PolyNetwork2) August 10, 2021
Poly Network navíc pohrozila právními kroky a vyzvala hackery, aby vrátili všechen odebraný majetek. Odhady odcizených kryptoměn se zatím liší. Minimálně však bylo odcizených 264 milionů dolarů na síti Ethereum, 250 milionů dolarů z Binance Smart Chain a dalších 85 milionů dolarů ze sítě Polygon.
Protože Poly Network je cross-chain protokol používaný mnoha projekty, úplný rozsah poškození ještě nebyl zatím identifikován. Jelikož zprávy o hackerech kolovaly online, členové krypto komunity rychle konali. Chvíli předtím, než se hacker pokusil vložit ukradené prostředky do Curve Finance, CTO Tether, Paolo Ardoino, zařadil adresu hackera na černou listinu a zmrazil tyto prostředky. Hackerovi se bohužel podařilo převést část ukradených kryptoměn prostřednictvím USDC do stablecoin poolu Curve, takže obnova ztracených prostředků je v tomto případě víceméně nemožná.
. @Tether_to just froze ~33M $USDt on 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963 as part of the #PolyNetwork hack https://t.co/EviPTAkQJD
— Paolo Ardoino 🤖🍐 (@paoloardoino) August 10, 2021
Aby toho nebylo málo, samotný hacker nechal i vzkaz. V něm zmiňuje, že celková hodnota krádeže mohla přesáhnout miliardu, kdyby vybral i zbylé shitcoiny. Avšak údajně mu nejde o peníze a přemýšlí, že nějaké tokeny dokonce vrátí. Otázkou tedy aktuálně zůstává, zda chce své činy zakrýt za zástěrku dobrosrdečnosti, nebo chtěl skutečně poukázat na velké slabiny, které tato oblast kryptoměn nepochybně stále má.
Liquidity mining je nebezpečný
I my tady na Kryptonovinkách vás stále upozorňujeme a zdůrazňujeme, že Liquidity mining, jinak nazývaný také farming, je velmi rizikový. Toto riziko vyvažuje potencionální zisk a jak sami vidíte, ani přední a dobře zabezpečení poskytovatelé nejsou zárukou naprosté bezpečnosti. Vždy proto důrazně zvažte všechna rizika a hrozby spojené s farmingem a investujte jen takové částky, které jste schopni ztratit.
Z oblasti farmingu jsme pro vás napsali několik článků. Návod jak začít s farmingem od A do Z:
Návod na farming kryptoměn od A po Z – Vše co potřebujete vědět
Detailní návod a vysvětlení impermanent loss, který je v oblasti Liquidity miningu často právě po obecné bezpečnosti největší hrozbou:
Impermanent Loss – skrytá hrozba při farmingu kryptoměn. Jak se mu vyhnout?
Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty
Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.
https://www.kryptonovinky.sk/navod-ako-pouzivat-trading-botov-nastavenie-statistika-ziskov-tipy-recenzie-a-rizika/
zdroj: Cryptobriefing