Analytici Crypto Kingdom si pro vás v nejnovější analýze připravili rozbor kryptoměny Elrond (EGLD). Konkrétně se ve videu podíváme na technickou analýzu i rozbor těch nejdůležitějších novinek, které Elrond Network provází.
Co je to Elrond Network?
Elrond Network je blockchainová síť podobná tradičním platformovým blockchainům, na které běží její nativní kryptoměna zvaná eGold (EGLD). Jako jeden z potenciálních konkurentů Etherea pak již v současnosti Elrond Network nabízí možnost využívání smart kontraktů, provoz decentralizovaných aplikací a další. Mimo nich pak samozřejmě podporuje i provoz vlastních tokenů. A to jak těch klasických zastupitelných, tak i tzv. NFTs (nezastupitelných tokenů).
Stejně jako většina ostatních zajímavých platformových blockchainy nové generace však Elrond nepřišel pouze s čistou kopií Etherea. Jejich cílem je totiž, jak už tomu u těchto projektů bývá, vzít si z tradičních kryptoměn typu Etherea a Bitcoinu jen to nejlepší a ještě to vylepšit. Konkrétně Elrond Network potom chce překonat Ethereum zejména ve dvou metrikách, a to v nižších nákladech na transakce a výrazně vyšší škálovatelnosti a propustnosti jejich blockchainové sítě.
Když se na tyto dvě metriky podíváme podrobněji, Elrond Network slibuje bezproblémový provoz 15 tisíc transakcí za vteřinu. A to navíc při průměrném poplatku za transakci v řádech tisícin až maximálně setin dolarů. V testovacím prostředí pak dokonce počet transakcí za vteřinu ještě mnohonásobně překonali, ale samozřejmě je nutné brát v potaz rozdíl mezi testnety a provozem mainnetu. Z technologií, které toto umožňují, bychom potom vyzdvihli zejména Adaptive State Sharding (tedy klasické dělení blockchainu na menší shardy), či vylepšený mechanismus konsenzu Proof of Stake s názvem Secure Proof of Stake.
Maiar DEX
Z pohledu fundamentu projektu vidíme za nejdůležitější rozhodně rozvoj ekosystému Elrond Network. Jako každá podobná platforma totiž zkrátka a dobře těží zejména z toho, že je reálně využívána. Proto rozhodně stojí za to sledovat adopci jejich sítě uživateli, ale i přibývající decentralizované aplikace a další možnosti využití blockchainu Elrond Network.
Z konkrétních věcí je pak v současnosti nejzajímavější blížící se spuštění decentralizované směnárny Maiar DEX. Ta totiž bude jistě jednou z vlajkových lodí Elrond Network. CEO Elrondu pak dokonce spuštění tohoto DEXu označil za nejdůležitější spuštění projektu na jejich blockchainu od spuštění multifunkční peněženky Maiar. Ta je pak dodnes jedním z hlavních způsobů, jak nativní kryptoměnu sítě Elrondu, eGold (EGLD), skladovat, i jak ji nakoupit bez využití tradiční centralizované směnárny. Jen nedávno navíc ohlásili zajímavé partnerství se společností MoonPay, díky čemuž je nově nákup eGold kryptoměn možný i přímo z Maiar wallet.
Ve videu pak Ivo vyzdvihl ještě několik dalších nových projektů, které se Elrond Network týkají. Mimo to se ale podělil i o malý tip, co dalšího sledovat v dobu, kdy bude růstový trend Elrondu pokračovat. Pokud totiž bude a zároveň bude úspěšně spuštěna Maiar DEX, rozhodně tam bude spousta velice zajímavých příležitostí mezi tokeny využívajícími tuto síť. Mimo to v poslední době také značně trendují právě NFTs na Elrondu, kdy se zde slavné kolekce z jiných blockchainů a podobné dají nakoupit za výrazně nižší ceny (které ale v posledních týdnech značně rostou).
Kdy bychom v CK Elrond (EGLD) nakupovali?
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto textu jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.
Ač to s akciovým indexem S&P 500 vypadalo v posledních týdnech jakkoliv, v současnosti to vypadá, že by se situace mohla otočit, kdy vidíme několik růstových dní. I to je pak jeden z faktorů, proč se bitcoinu v posledních dnech tak daří. I když potom altcoiny v páru s bitcoinem spíše v posledních dnech klesají, považujeme to v Crypto Kingdom pouze za krátkodobý stav, kdy altcoiny můžou začít bitcoin dohánět. Přesto však Ing. Jan Charvát považuje za pravděpodobné blízké dosažení historických maxim na bitcoinu a pořádné nastartování altcoinů až v roce 2022. Každopádně ale akumulace Elrondu (EGLD) může rozhodně při současné situaci dávat smysl s vyčkáváním na další výstřel.
Autor analýzy
Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.