Ruský prezident Vladimír Putin se nedávno vyjádřil na téma kryptoměn, přičemž blíže popsal jeho postoj ke kryptoměnám.
Stále jsme v časné fázi
Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro web CNBC uvedl, že kryptoměny jsou zde krátce a jsou ještě příliš mladé a nevyvinuté, aby mohly být využity na specializované účely, jakými jsou například energetické transakce. Řekl, že existuje možnost, že určitá třída těchto aktiv by mohla sloužit jako zúčtovací jednotky. Putin také uvedl, že na kryptoměny neexistuje žádná záruka.
„Budeme věnovat pozornost vývojovému trendu kryptoměn, které se v určitém bodě mohou stát i nástrojem na šetření a úspory. Avšak všichni jsme viděli, jaký je trh volatilní a stále kolísá. Jsme stále v rané fázi.“
Putinův názor je podobný názoru předsedy SEC Garyho Genslera, který řekl, že pro většinu kryptoměn, i když ne pro celý trh, může existovat dlouhodobá životaschopnost a využití. SEC však usilovně pracuje na regulaci trhu a zejména na zajištění toho, aby kryptoměny splňovaly standardy zákonů o cenných papírech.
Rusko zpočátku do značné míry zaujalo vůči kryptoměnám neutrální postoj. Zprávy v roce 2020 následně naznačovaly, že vláda zakáže kryptoměny, ale novější zprávy naznačují, že může dojít „jen“ k regulaci.
“Krypto má právo na existenci a může být používáno jako platební prostředek", řekl Putin v rozhovoru pro CNBC.
Teorie her v přímém přenosu: USA vs Čína vs Rusko. https://t.co/428KGlzpyB— Alex (@alexpilar) October 14, 2021
Putinovi byla v rámci kola dotazů během Russian Energy Week položena otázka od redaktorky CNBC Hadley Gambleové, kterou zajímalo, jestli je možné, aby při obchodování ropy mohly v budoucnu nahradit americký dolar kryptoměny typu Bitcoin.
Ruský prezident na to odpověděl v tom smysl, že není přesvědčen o tom, zda mohou kryptoměny nahradit při obchodování komodit americký dolar, protože „je příliš brzy na to, aby se mluvilo o obchodování s energetickými zdroji v kryptoměnách.“
Následně však dodal: ,,Věřím, že mají hodnotu. Ale nevěřím, že mohou být aktuálně použité v obchodování s ropou. Mohou však existovat jako platební prostředek.“
Putin se vyjádřil i k energetické náročnosti zabezpečení Bitcoinu, když uvedl, že to může být potenciální překážka jejich používání. Rusko se přitom stává jedním z významných těžařů Bitcoinu. Podle čerstvého reportu Cambridge University má podíl na 11% jeho těžby (hashrate). Jsou před ním jen USA a Kazachstán.
Rusko kryptoměny nezakáže
Náměstek ruského ministra financí Alexey Moiseev objasnil, že kryptoměny nebudou zakázané a krajina je ani nemá v úmyslu zakázat jako tomu bylo v Číně. To by mělo přinést úlevu investorům v zemi i na globálnější úrovni, protože kryptoměny jsou v Rusku poměrně populární. Národní centrální banka také oznámila blížící se pokus o digitální rubl.
Čína se v září 2021 dostala na titulky novin, kde opět zakázala kryptoměny. Trh na to krátce negativně reagoval, zatímco investoři žertovali o tom, že je to pro zemi jen rutinní proces a těchto zákazů už bylo několik. Zdá se, že i ostatní země se vyhýbají zákazu kryptoměn a místo toho se rozhodli je přiměřeně regulovat, aby využily jejich výhody. Mezi tyto země patří Indie, která má velmi nadšenou a mladou populaci, která touží investovat do kryptoměn.
Přečtěte si zajímavé novinky
Coinbase spustí vlastní NFT trh – Bude však jiný než OpenSea
Startuje další vlna NFT mánie? Statistiky hovoří jasně
Na cestě za Polkadot parachainami: Známe termíny DOT aukcí! (8. díl)
Pasivní příjem kryptoměn s bonusem až 110 dolarů
Pokud hledáte možnosti jak pasivně úročit vaše kryptoměny, jednou z možností je lending, který funguje na podobném principu jako banka. Největší lending společností je Celsius, která pravidelně kromě ročních úroků okolo 10% nabízí i různé promo kódy, z nichž můžete získat odměny – nejčastěji kolem 50 dolarů zdarma.
Noví uživatelé mohou nyní získat až 110 dolarů zdarma. Celý postup, jak používat tuto platformu i návod, jak získat bonus najdete v článku níže.
https://www.kryptonovinky.sk/celsius-wallet-urocte-svoje-kryptomeny-bez-starosti-az-do-10-rocne/
zdroj: Beincrypto