Navzdory vládním restrikcím proti Bitcoinu a bezprostřednímu zákazu metaverse čínská internetová společnost Baidu oznámila, že podala žádost o zaregistrování své ochranné známky na metaverse.
Baidu a metaverse v Xi’rangu
Podle nejnovějších statistik obchodních registrací čínské podniky spěchají s registrací ochranných známek souvisejících s metaverse, nebo v čínštině Yuanyuzhou, navzdory varování Pekingu ohledně rizik spojených s novým konceptem.
Baidu, největší čínská internetová společnost, nedávno uvedla, že zaregistrovala svou ochrannou známku pro metaverse. Baidu také ukázala náhled svého prostředí Xi’rang v Metaverse.
Chinese Internet giant Baidu's #Metaverse world: Xi'rang pic.twitter.com/nAKVr7UmNu
— Gwei Research (@btcinchina) December 20, 2021
Podle deníku Securities Daily, který citoval statistiky společnosti a agentury pro sledování registrací ochranných známek Tianyancha, se do neděle zaregistrovalo k registraci ochranných známek souvisejících s metaverse více než 1 360 čínských společností, většinou technologických firem, z pouhých 130 subjektů před třemi měsíci.
Kromě Baidu požádaly o registraci svých metaverse ochranných známek také další známé podniky v čínském internetovém průmyslu. Podle tweetu z čínského zdroje 8BTC velké značky jako NetEase Global, Alibaba, Tencent a Bytedance – mateřská firma TikToku – požádaly také o ochranné známky metaverse.
Chinese Internet giant @NetEase_Global applied for trademarks related to #Metaverse . Earlier, big names like Baidu, #Alibaba , #TENCENT and Bytedance ( #TikTok parent company) all have applied for metaverse trademarks.
— Gwei Research (@btcinchina) December 20, 2021
Securities Daily poznamenal, že většina přihlášek ochranných známek je v současné době „nevyřízená“ nebo prochází „věcným zkoumáním“.
Zatímco metaverse se rychle stává novým internetovým šílenstvím, čínská vláda v současné době zvažuje rozšíření svého zákazu kryptoměn tak, aby zahrnoval i metaverse. Minulé pondělí vydala čínská oficiální média varování před metaverse a podvody s cloudovou těžbou, s odkazem na rozsáhlé zneužívání slova metaverse podvodníky.
Čínské společnosti prosazují metaverse
Podle výzkumné zprávy Grayscale vydané minulý měsíc se počet uživatelů Metaverse zvýšil 10x za pouhého jeden a půl roku. Průzkum dále předpokládal, že pokud bude metaverse růst tímto tempem, stane se do příštího roku sektorem s hodnotou za bilion dolarů. Navíc podle analýzy Grayscale má Metaverse potenciál stát se klíčovou součástí Webu 3.0, podobně jako Facebook hrál roli ve Webu 2.0.
Metaverse, který mnozí považují za další iteraci internetu, nabízí realistický, pohlcující virtuální svět, kde se lidé mohou setkávat, pracovat a hrát si. Kryptoměna se používá k provádění transakcí a nákupů virtuálních produktů v metaverse, které jsou podporovány nezaměnitelnými tokeny (NFT) nebo jinými digitálními aktivy.
Navzdory skutečnosti, že čínské společnosti spěchají se zavedením konceptu, čínská vláda zachovává opatrný postoj, jak uvedli komentátoři státních médií.
People’s Daily vydal nové varování před metaverse 9. prosince a tvrdil, že prodej „virtuálního majetku“ představuje nebezpečí volatility, podvodu, nezákonného získávání finančních prostředků a praní špinavých peněz.
Minulý týden se k metaverse připojil telekomunikační gigant Huawei Technologies Co a Hisense, největší čínský výrobce televizorů.
Společnost Huawei podala žádost o ochrannou známku pro Meta OS a Hisense podal žádost o ochranné známky pro souhrn více ochranných známek metaverse v odvětvích, jako jsou prodej reklamy, sociální služby a vědecké nástroje.
Zdroj: coinpage.com