I když je průmysl s digitálními aktivy v Číně stále pod přísným zákazem, výkonný ředitel jedné z největších národních společností je v oblasti kryptoměn optimistický.
Čínská vláda v uplynulém roce zakročila v boji proti kryptoměnám. Navzdory tomu se toto odvětví ohromně vyvinulo a nadále přitahuje pozornost mnohých. Joe Tsai, který je shodou okolností výkonným místopředsedou čínského e-commerce giganta, Alibaba Group, se jako poslední podělil o své pocity na Twitteru pomocí tří jednoduchých slov: „Mám rád kryptoměny.“
Tsai je bullish ohledně krypta
Nejnovější komentář Joe Tsaie o kryptoměnách vyvolal na Twitteru šílenství. Pro upřesnění, Tsai je tchajwanský miliardář, který také vlastní Brooklyn Nets z Národní basketbalové asociace (NBA).
I like crypto
— Joe Tsai (@joetsai1999) December 28, 2021
Generální ředitel Binance Changpeng ‚CZ‘ Zhao rychle zareagoval na tweet a odpověděl „Mám rád Joea“.
https://twitter.com/cz_binance/status/1475748103261077508
Zajímavé je, že ostrostřelec Kevin Durant z Brooklyn Nets je shodou okolností investorem Coinbase. Hvězda NBA a jeho společnost Thirty-Five Ventures nedávno uzavřeli strategické partnerství s kryptoměnovou burzou.
Kromě toho to není poprvé, co Tsai mluvil ve prospěch kryptoměn. V rozhovoru s Brendanem Coffeym ze Sportico v srpnu mluvil výkonný ředitel o mediálním sbližování, sportovním sázení a kryptoměnách. Jeho slova zněla:
„Média, sportovní sázení, krypto – vidíme, jak se všechny tyto věci trochu sbližují,“ vysvětlil Tsai. „V dnešní době nemůžete mluvit o sportovním sázení, aniž byste přemýšleli, jak to ovlivňuje vaše mediální práva. A možná pro sázkařskou fanouškovskou základnu bude začlenění trochy kryptoměn zajímavé.“
Alibaba testuje kryptoměny
Navzdory Tsaiovým nejnovějším komentářům o kryptoměnách se Alibaba držela stranou od tohoto odvětví. V září uplynulého roku gigant elektronického obchodu oznámil, že v reakci na přísnou politiku Čínské lidové banky přestane prodávat specializované těžařské zařízení.
Společnost oznámila, že zastaví provoz dvou kategorií – blockchainová těžařská zařízení a jejich příslušenství. Přikročila také na všech svých platformách k zákazu veškerých kryptoměn jako je Bitcoin, Ether a Litecoin.
Rok 2021 lze označit jako rok, kdy se čínská válka proti Bitcoinu (BTC) a obecně kryptoměnám vyostřila. Zásah proti těžbě a obchodování kryptoměn začal v květnu a brzy zesílil ve svém záměru. To byla vysilující rána pro celý kryptoměnový ekosystém v zemi. Kdysi se zde nacházela prosperující těžařská scéna, nyní však nová zpřísněná politika téměř vymýtila zdejší institucionální těžbu kryptoměn.
Není proto překvapivé, že pokusy Alibaby s kryptoměnami mohly skončit, alespoň prozatím. Metaverse je však úplně jiná nově vznikající příležitost a techničtí giganti v zemi, včetně Alibaby, ji určitě rádi prozkoumají. Pravdou je, že několik společností už spěchalo s podáním žádostí na ochranné známky souvisejícími s metaverse.
Zdroj: 1. decrypt.co, 2. blockworks.co