Představitel indické centrální banky přirovnal kryptoměny k ponziho schématu a prohlásil, že by měly být v Indii zakázány. Jakákoli regulace kryptoměn ve druhé nejlidnatější zemi světa bude podle něj chybou.
Rabi Sankar, který je zástupcem guvernéra Indické centrální banky, řekl během svého pondělního projevu, že kryptoměny nelze definovat jako měnu, aktivum a ani jako komoditu. ,,Kryptoměny nejsou měny, ani finanční aktiva, ani reálná aktiva, dokonce ani digitální aktiva. Nemůže je proto regulovat žádný regulátor finančního sektoru. Není možné regulovat něco, co nelze definovat,“ tvrdí.
Přední představitel centrální banky Indie zároveň prohlásil, že jakákoli regulace může posílit mylnou představu o tom, že z kryptoměn se stává něco jako „udržitel hodnoty“ (s tímto označením je spojován zejména Bitcoin pozn.red.). Zároveň však přiznal, že ačkoli by byly kryptoměny i zakázány, pravděpodobně se najde vždy někdo, kdo je bude používat podobně jako je tomu u obchodování s drogami.
Rabi Sankar následně zdůraznil, že pokud se proti decentralizovaným kryptoměnám nezakročí, budou mít na ekonomiku destabilizující efekt a ohrozí měnovou i fiskální stabilitu Indie.
Zajímavé ovšem je, že Sankar svými vyjádřeními vlastně predikuje něco, v co fanoušci Bitcoinu doufají. A to je skutečnost, že centrální banka ztratí dominantní kontrolu nad finančním systémem, pokud si lidé uvědomí potenciál kryptoměn.
Pokud jde o Indii, ta je typická tím, že každý týden se v ní objeví názor, který vyvrací ten předchozí a tak je zřejmé, že pozice kryptoměn v této zemi je stále sporná. Doplňujeme, že ministryně financí Nirmala Sitharamanová 11. února prohlásila, že nebude v tomto momentě rozhodovat o tom, zda kryptoměny jsou či nejsou legální, čímž v podstatě nechala otevřené dveře oběma možnostem.
Zdroj:cointelegraph.com