Luna Foundation Guard (LFG), nezisková organizace, která stojí za blockchainovým protokolem Terra Luna a jeho logaritmickým stablecoinem UST, získala ke koupi bitcoinů do svých rezerv dalších 1,5 miliardy amerických dolarů.
Jak informoval portál Cointelegraph, LFG se díky tomu podařilo získat skrze mimoburzovní swapy s makléřem Genesis Trading a dodatečným nákupem bitcoinů od přední společnosti v oblasti kryptoměnového rizikového kapitálu Three Arrows Capital celkem 37 863 BTC.
Specifický rozpis transakce zahrnoval mimoburzovní swap v hodnotě 1 miliardy dolarů se společností Genesis za 1 miliardu dolarů ve stablecoine UST a nákup Bitcoinů za 500 milionů dolarů od firmy Three Arrows Capital.
1/ The LFG has acquired an additional 37,863 Bitcoins totaling ~$1.5 billion in OTC swaps with @GenesisTrading and 3AC. https://t.co/Ezzfwl7VFn
— LFG | Luna Foundation Guard (@LFG_org) May 5, 2022
Luna Foundation Guard tak na základě aktualizovaných dat vlastní bitcoiny již za částku 3,5 miliardy dolarů, což ji řadí mezi 10 největších držitelů bitcoinů na světě. Pro ilustraci jde již o vyšší částku, než vlastní společnost Elona Muska Tesla (43 200 BTC v současné ceně kolem 1,56 miliardy USD) a z veřejně obchodovaných firem má více BTC, konkrétně 129 218, už jen společnost Michaela Saylora Microstrategy (v přepočtu cca 4,69 miliardy dolarů).
LUNA FOUNDATION NOW HOLDS MORE #BITCOIN THAN TESLA
— Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine) May 5, 2022
Luna skrze svého zakladatele Do Kwona už v březnu informovala, že jejím konečným cílem je nakoupit bitcoiny za celkovou částku 10 miliard dolarů. Ty mají sloužit jako rezervní aktivum pro krytí logaritmického stalbecoinu US Terra známého pod zkratkou UST. Do Kwon přitom prohlásil, že jeho cílem je, aby se Luna stala druhým největším držitelem bitcoinů hned po Satoshi Nakamoto, záhadném tvůrci BTC, který se odmlčel už v roce 2011 a jeho bitcoiny se vůbec nehýbou (jsou považovány za ztracené).
UST je v současnosti nejoblíbenější logaritmický stablecoin na trhu s kapitalizací 18,6 miliard dolarů, což mu aktuálně stačí na 10. místo v žebříčku nejhodnotnějších kryptoměn. Ještě před ním jsou na pátém místě USDC a na třetím místě USDT – v případě těchto stablecoinů je však nutno říci, že fungují na jiných – centralizovanějších principech, protože za nimi stojí konkrétní firmy (Circle a Tether), které kryjí tyto mince dolarovými rezervami.
Zdroj:cointelegraph.com