Německo se podle žebříčku sestaveného společností Coincub stalo ve třetím kvartálu 2022 „nejpřívětivější ekonomikou“ pro kryptoměny. Spojené státy americké, které v minulém kvartálu byly první, se propadly až na sedmé místo.
Cílem společnosti Coincub je sestavovat každý kvartál žebříček zemí podle toho, jak přistupují ke kryptoměnám z pohledu legislativy, daňových pravidel, transparentnosti a regulační komunikace s firmami, které u nich podnikají.
Německo, ačkoli není daňovým rájem, je považováno v současnosti vůči kryptoměnám za nejpřátelštější zemi. Zisky z kryptoměn sice zdaňuje, ale jen do jednoho roku. Po absolvování „časového testu“ a držení digitálních aktiv přes 1 rok se totiž už žádná daň ze zisku po prodej kryptoměn v Německu neplatí.
Německo je v souvislosti s kryptoměnami známo i tím, že povoluje investice do těchto aktiv i skrz tzv. kryptoměny. Spezialfondy, kterých je v této zemi více než 4000 a spravují kapitál v hodnotě téměř 2 bilionů dolarů. Do kryptoměn mohou z této částky teoreticky investovat až 20%.
https://www.kryptonovinky.sk/velmi-bullish-německy-spezialfondy-budu-moct-investovat-do-kryptomen/
Na druhém místě se umístilo Švýcarsko, které je známé svým pozitivním přístupem ke kryptoměnám a je domovem několika předních kryptoměnových organizací. Nedávno se například zviditelnilo švýcarské město Lugano, kde se Bitcoin, Tether (USDT) a městský coin LVGA staly de facto zákonným platidlem. Očekává se, že v tomto malebném 60-tisícovém městě bude do konce roku akceptovat kryptoměny více než 2500 podniků. Mezi těmi, které již například přijímají bitcoiny, je také největší fastfood řetězec McDonalds’s.
https://www.kryptonovinky.sk/video-mcdonalds-zacal-akceptovat-bitcoiny-ve-švýcarském-městě-lugano/
Na třetí příčce se ocitla Austrálie, která má crypto-friendly vládu a prosadila několik pozitivních krypto regulací včetně přijatelné daňové politiky. Kromě toho australští regulátoři povolili letos i první spotové Bitcoin ETF.
Následují Spojené arabské emiráty, které jsou atraktivní pro masivní investice do Webu 3.0 a nulové zdanění zisků z prodeje kryptoměn. Tato arabská země se stala také domovem mnoha kryptofirem a sídlem pro lidi, kteří na kryptoměnách zbohatli. Za SaE nasleduje Malajzie a Singapur, který obsadil šestou příčku, je považován za asijskou zemi s velmi pokročilou adopcí kryptoměn.
Na sedmé pozici jsou USA, které „byly potrestány“ za přetrvávající nejasnosti v oblasti regulace kryptoměn a nepříznivou krypto-daňovou politiku. Tyto dvě věci zavážily při zhoršení celkového ratingu USA z pohledu přístupu ke kryptoměnám, ačkoli v jiných ohledech jsou Spojené státy vůči nim před – například povolují spoření si na důchod i se zapojením bitcoinu skrze spořící účty 401(k), no a v neposlední řadě jsou zemí s nejvyšším zavazadlovým hashratem. Za předpokladu, že se schválí připravované zákony o stablecoinech a především komplexní regulační rámec, ze kterého bude zřejmé, které kryptoměny jsou cenné papíry a které komodity, se mohou USA snadno posunout v ratingu opět výše.
První desítku uzavírají Hongkong (8), Bahamy (9) a Tchaj-wan (10).
Z pohledu vyhledávání informací o krypotměnách vedou El Salvador, Nigérie a Středoafrická republika.
Nejvíce kryptoměn v poměru vůči počtu obyvatel prý vlastní Vietnamci – podle reportu Coincub jde až o 20% občanů této země. V USA vlastní kryptoměny údajně 46 milionů lidí, což je přibližně 13% populace.
Zdroj: cointelegraph.com