Charitativní organizace riskují ztrátu celé generace dárců, pokud nezačnou přijímat kryptoměny.
Charitativní organizace, které přijímají dary v kryptoměnách, oslovují zcela novou demografickou skupinu dárců. Ti jsou podle charitativních organizací jedněmi z nejštědřejších. Jejich průměrná výše darované částky se pohybuje nad 10 000 dolary.
Alex Wilson, spoluzakladatel The Giving Block – platformy poskytující podporu charitativním organizacím, řekl, že krypto komunita je stále trhem, s nímž mnohé charitativní organizace neinteragovaly. Charitativní organizace jako United Way Worldwide, Feeding America a UNICEF již akceptují kryptoměny jako způsob darů.
Vedoucí inovací UNICEF v Austrálii, Zunilka Whitnall uvedla, že je důležité, aby charitativní organizace implementovaly technologii blockchain, a staly se tak transparentnějšími pro širokou veřejnost. Poznamenala: „Tato technologie jim také umožní přístup k nové demografické skupině donorů.“
Bryce Thomas, spoluzakladatel organizace Tokens for Humanity, která vyvíjí blockchainové aplikace pro charitativní sektor, řekl: „Většina držitelů a uživatelů kryptoměn je ve věku od 18 do 35 let. To je demografický údaj, se kterým je pro mnohé charitativní organizace obtížné spolupracovat.“ Také dodal, že integrace blockchainu řeší problém zapojení dárců z mladších demografických skupin.
„Došlo k obnově zájmu o sledování a podávání zpráv o vlivu neziskových organizací. Technologie blockchain by umožnila jasnější způsob transparentnosti a odpovědnosti,“ poznamenal Thomas.
Kryptoměny se stávají v poslední době oblíbeným prostředkem darů pro charitativní účely. Ethereum bylo nejčastěji darovanou kryptoměnou v roce 2021 s celkovým objemem darů 30,79 milionu dolarů prostřednictvím The Giving Block.
Letos byly kryptoměnové dary nejvíce zasílány pro obranu Ukrajiny proti Rusku. Ukrajinská vláda využila 54 milionů dolarů z darů kryptoměn na vojenské vybavení, hardware a munici.
Zdroj:cointelegraph.com